Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

03/11/2022

Επόπτες Βάρδιας

Τεχνικοί ΕΠΑΛ / ΙΕΚ - Βοηθοί

Πόλη ΑΧΑΡΝΕΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Η Intertrade Hellas ABEE( & SOFTEX ) η μεγαλύτερη χαρτοβιομηχανία στην Ελλάδα αναζητά Επόπτες Βάρδιας πλήρους απασχόλησης για τη στελέχωση του τμήματος Παραγωγής στις εγκαταστάσεις της εταιρείας στην ευρύτερη περιοχή των Αχαρνών.

Καθήκοντα θέσης :
  • Έλεγχος λειτουργίας των μηχανών σχετικά με την τήρηση των δεικτών παραγωγικότητας και τήρησης των προδιαγραφών των προϊόντων και λοιπών στοιχείων στις Εντολές Παραγωγής.
  • Αναλυτική καταγραφή και περιγραφή βλαβών και λοιπών καθυστερήσεων ανά γραμμή παραγωγής καθώς και των ενεργειών του προσωπικού της βάρδιας: μηχανοδηγών, ηλεκτρολόγων στο Δελτίο Επόπτη Βάρδιας.
  • Επίβλεψη έκτακτων εργασιών εκτός κανονικής λειτουργίας: επισκευών, συντηρήσεων, καθαρισμών κλπ.
  • Κατάθεση προτάσεων βελτίωσης διαδικασιών.
  • Έλεγχος και επιβολή τήρησης κανόνων Υγιεινής και Ασφάλειας στο προσωπικό.
  • Ανάληψη αρμοδιοτήτων Υπαρχηγού Πυρασφάλειας.
  • Έλεγχος εφαρμογής του σχεδίου πυροπροστασίας στην βάρδια.
  • Εξασφάλιση τροφοδοσίας των γραμμών παραγωγής με τις απαιτούμενες για την τρέχουσα και επόμενη βάρδια ποσότητες ‘α και ‘β υλών.
  • Προώθηση αιτημάτων - παραπόνων προσωπικού.
  • Επίλυση θεμάτων των εργαζομένων προς εξασφάλιση της ομαλής λειτουργίας (αντικαταστάσεις προσωπικού κλπ).
  • Διαχείριση βοηθητικού προσωπικού: παλετοποιητές, χειριστές Α.Ο.
  • Διαχείριση διαθέσιμου χώρου αποθήκευσης Α-Β υλών και προϊόντων στην βάρδια.
  • Αναφέρεται στον Προϊστάμενο Παραγωγής.

        Απαραίτητα Προσόντα

        • Υπευθυνότητα και αποτελεσματικότητα
        • Διάθεση για εργασία
        • Δυνατότητα εργασίας σε βάρδιες
        • Επιθυμητό πτυχίο ή γνώσεις μηχανολογίας, αυτοματισμού ή ηλεκτρολογίας (ΕΠΑΛ,ΙΕΚ,ΤΕΙ)