Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

19/12/2022

Οδηγός Γ κατηγορίας

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Διαθέτεις εμπειρία ως Οδηγός Γ Κατηγορίας και θα ήθελες να εργαστείς σε μεγάλη πολυεθνική στο χώρο των Α' υλών η οποία έχει πολυετή παρουσία σε μεγάλες αγορές ;

Είσαι εργατικός, συνεπής με εμπειρία στην μεταφορά και διανομή εμπορευμάτων ;Αν η απάντηση είναι ‘ναι’, τότε, ίσως, η θέση του Οδηγού είναι η κατάλληλη για σένα!

Ως Οδηγός Γ Κατηγορίας οι κύριες αρμοδιότητες σου θα είναι:
  • Φορτοεκφόρτωση προϊόντων και προετοιμασία παραγγελιών εμπορευμάτων
  • Παραδοση προιόντων στους πελάτες με τα κατάλληλα έγγραφα που σέβονται την παρτίδα
  • Έκδοση σχετικής απόδειξης όταν απαιτείται παραλαβή από τον πελάτη
  • Διανομή των προϊόντων εντός και στα πέριχωρα του νομού Αττικής
  • Έγκαιρη και ασφαλής μεταφορά των προϊόντων σύμφωνα με τους κανόνες της εταιρίας και τη νομοθεσία με σκοπό τη σωστή εξυπηρέτηση των πελατών και τη διαφύλαξη της εταιρικής εικόνας
  • Διατήρηση καλής κατάστασης του φορτηγού (κανόνες μηχανολογικού & καθαρισμού).

Απαραίτητα Προσόντα

Προκειμένου να ανταποκρίνεται το προφίλ σου στις απαιτήσεις της θέσης του Οδηγού Γ κατηγορίας, χρειάζονται οι παρακάτω δεξιότητες:
  • Πτυχίο Λυκείου, Ι.Ε.Κ. ή Τ.Ε.Ι.
  • Βασικές Γνώσεις Αγγλικών και Η/Υ
  • Δίπλωμα Οδήγησης: Γ’ κατηγορίας - Κάρτα Ψηφιακού Ταχογράφου, ΠΕΙ
  • Βασικές μηχανολογικές γνώσεις για φορτηγό
  • Εργασιακή εμπειρία ως Οδηγός τουλάχιστον 2 έτη
  • Επαγγελματική άδεια οδήγησης για φορτηγό άνω των 2Τ
  • Τεχνικές δεξιότητες
  • Ομαδικό πνεύμα λειτουργίας
  • Ικανότητες οργάνωσης και προγραμματισμού
  • Υπευθυνότητα για τη σωστή φόρτωση σύμφωνα με τους κανόνες ασφαλείας
  • Εργατικότητα και ομαδικό πνεύμα

Παροχές

Η εταιρεία παρέχει τα ακόλουθα στον Οδηγό Γ κατηγορίας:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Aσφαλστική κάλυψη
  • Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον σε μια από τις μεγαλύτερες εταιρείες στον χώρο του τροφίμου
Αν θεωρείς ότι το προφίλ σου ταιριάζει με τη θέση του Οδηγού Γ κατηγορίας ονομάζομαι Ισμήνη Γράψα και μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί μου στο +30 6941400209 ή στο igrapsa@randstad.gr για περισσότερες πληροφορίες.

#jobsbluecollar