Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

18/3/2022

IT Support

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η μεγαλύτερη ελληνική εταιρία οικιακού εξοπλισμού αναζητά IT Support για μόνιμη απασχόληση στα κεντρικά γραφεία της στη Θεσσαλονίκη. Ως IT Support, θα παρέχεις καθημερινή μηχανογραφική υποστήριξη τόσο στα κεντρικά γραφεία της εταιρίας, όσο και στα υφιστάμενα εμπορικά καταστήματά της, θα είσαι υπεύθυνος/η για την εγκατάσταση του τεχνολογικού εξοπλισμού σε όλα τα υπό κατασκευή καταστήματα της εταιρίας, καθώς και για τις εργασίες παρακολούθησης και συντήρησης σε servers, δικτυακό εξοπλισμό και τηλεφωνικό κέντρο. Αν έχεις σπουδές Πληροφορικής, γνώση και εμπειρία στα παραπάνω αντικείμενα και είσαι master στον εντοπισμό και την επίλυση προβλημάτων, θα χαρούμε να λάβουμε το βιογραφικό σου και να σε γνωρίσουμε από κοντά!

Βασικές αρμοδιότητες

  • Μηχανογραφική υποστήριξη κεντρικών γραφείων και εταιρικών καταστημάτων:
    Δημιουργία, μετονομασία ή ακύρωση σταθμών εργασίας (χρήστες, e-mails, παραμετροποίηση)
    Αντιμετώπιση και επίλυση προβλημάτων υφιστάμενων σταθμών εργασίας
    Τηλεφωνική υποστήριξη εταιρικών καταστημάτων μέσω Remote Support Software
  • Εγκατάσταση εξοπλισμού και τηλεπικοινωνιών σε νέα (υπό κατασκευή) καταστήματα
  • Παρακολούθηση και εργασίες συντήρησης σε servers, δικτυακό εξοπλισμό και τηλεφωνικό κέντρο

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο με κατεύθυνση την Πληροφορική ή άλλο συναφές πεδίο/αντικείμενο
  • Πολύ καλή γνώση Η/Υ (εμπειρία σε hardware, δικτυακά, κεντρικές εταιρικές δομές domain, Active Directory, Hosted Exchange Server, Centralized Antivirus Solutions, VMWare)
  • Πολύ καλές επικοινωνιακές ικανότητες, στην Ελληνική και την Αγγλική γλώσσα, στον γραπτό και τον προφορικό λόγο
  • Δεξιότητες εντοπισμού και αποτελεσματικής επίλυσης προβλημάτων
  • Οργανωτικές ικανότητες και δεξιότητες multi-tasking εντός περιορισμένων χρονοδιαγραμμάτων και προϋπολογισμών
  • Ικανότητα συνεργασίας και αποτελεσματικής εργασίας σε ένα περιβάλλον γρήγορων ρυθμών, γρήγορης εκμάθησης και εξειδίκευσης σε ποικίλες διαδικτυακές τεχνολογίες και τεχνικές
  • Επιθυμητή η γνώση Microsoft SQL, Magento 2.0, Cisco, Linux deployment
  • Δυνατότητα μετακίνησης εντός Ελλάδας