Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

14/03/2024

Βιομηχανικός Σχεδιαστής / Γραφίστας

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΞΑΝΘΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Ο Όμιλος Πλαστικά Θράκης είναι ένας ελληνικός πολυεθνικός Όμιλος, ο οποίος δραστηριοποιείται στην παραγωγή και διάθεση προϊόντων πολυπροπυλενίου και πολυαιθυλενίου, διαθέτοντας παραγωγικές εγκαταστάσεις σε 6 χώρες (Ελλάδα, Μεγάλη Βρετανία, Βουλγαρία, Ρουμανία, Ιρλανδία και ΗΠΑ), εταιρείες διανομής και εμπορίας σε 5 χώρες (Νορβηγία, Σουηδία, Σερβία, Αυστραλία, Κίνα) και δίκτυο πωλήσεων που εκτείνεται σε περισσότερες από 80 χώρες.

Η εταιρεία Thrace Plastics Pack μέλος του Ομίλου Πλαστικά Θράκης, αναζητά να προσλάβει ένα άτομο για την κάλυψη της θέσης του Βιομηχανικού Σχεδιαστής/Γραφίστα, με έδρα την Ξάνθη.

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Επεξεργασία και έλεγχος εικαστικών με τη χρήση προγράμματος Adobe Illustrator/Photoshop/ ArtPro
  • Διαχείριση και αποθήκευση εικαστικών μέσω cloud
  • Σχεδιασμός νέων εικαστικών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο σχολής σχετικής με το αντικείμενο
  • Άριστη γνώση προγραμμάτων Adobe Creative Suite (Illustartor) σε περιβάλλον Mac
  • Καλή γνώση βιομηχανικού σχεδίου (2D-3D, AutoCad, SolidWorks)
  • Άριστη γνώση αγγλικών
  • Εξαιρετικές δεξιότητες επικοινωνίας, συνεργασίας και οργάνωσης
  • Ισχυρές δεξιότητες ανάλυσης και επίλυσης προβλημάτων, εστίαση στο αποτέλεσμα
  • Προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Εκπληρωμένες Στρατιωτικές υποχρεώσεις (αφορά άνδρες υποψηφίους)

Παροχές

Ο Όμιλος προσφέρει:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ιδιωτική ασφάλεια ζωής και υγείας
  • Εξαιρετικές συνθήκες εργασίας
  • Ευκαιρίες για εκπαίδευση & ανάπτυξη σε ένα δυναμικά εξελισσόμενο περιβάλλον