Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

03/11/2017

Διαδικτυακή προώθηση και πώληση γυναικείων ρούχων

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Εταιρία με έδρα τη Θεσσαλονίκη που δραστηριοποιείται στον χώρο της μόδας αναζητά άτομο για να καλύψει τη θέση διαδικτυακής προώθησης και πώλησης γυναικείων ρούχων.

Καθήκοντα:

  • Επιμέλεια και διαχείριση της διαδικτυακής παρουσίας της εταιρείας στα instagram, facebook, ebay, amazon, etsy (online κινητικότητα, δημιουργία content, οπτικοακουστικού υλικού, hashtags, mentions, comments)
  • Επιλογή και styling ρούχων
  • Trend research and analysis
  • Δημιουργία πελατολογίου, followers και διαχείριση αλληλογραφίας πελατών
  • Online marketing

Απαραίτητα Προσόντα

  • Άπταιστα Αγγλικά
  • Εξαιρετική χρήση social media και online market places (instagram, facebook, ebay, amazon, etsy)
  • Ενδιαφέρον στη μόδα, ενημέρωση για τις τάσεις, δημιουργικότητα
  • Οργανωτικότητα, μεθοδικότητα, αποδοτική διαχείριση χρόνου, εκπλήρωση στόχων, ανάληψη πρωτοβουλιών

Παρακαλούμε στο βιογραφικό ή στη συνοδευτική σας επιστολή να συμπεριλάβετε δείγματα δουλειάς (φωτογραφικό, video, live ή άλλα), μέσω του οποίου θα μας παρουσιάσετε την αισθητική και ευχέρεια δημιουργίας περιεχομένου (posts), καθώς και φωτογραφίες όπου θα παρουσιάζετε δικό σας styling ενός total look.