Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

29/03/2024

Υπεύθυνος / Υπεύθυνη Καταστήματος

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Η Plan Career by Plan of Business για λογαριασμό της εταιρείας ‘’ΟΡΘΟΠΕΔΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΚΥΦΙΔΗΣ’’ στην Αθήνα , που δραστηριοποιείται στον τομέα κατασκευής, εισαγωγής και εμπορίας ορθοπεδικών και ιατρικών ειδών, αναζητά στέλεχος για άμεση πρόσληψη, για να καλύψει τη θέση: Υπεύθυνος Καταστήματος

Περιγραφή θέσης: Η θέση αφορά το κατάστημα λιανικής της εταιρείας στην Αθήνα.

Ο/Η υποψήφιος/α θα αναλάβει τις παρακάτω αρμοδιότητες:

  • Επίβλεψη της ομαλής λειτουργίας του καταστήματος
  • Οργάνωση τακτικών λειτουργιών καταστήματος (παραλαβές, ημερήσιες απογραφές)
  • Υπεύθυνος/η για την εικόνα καταστήματος (καθαριότητα, τακτοποίηση, merchandising κ.ά.)
  • Διασφάλιση υψηλού επιπέδου άμεσης και έμμεσης εξυπηρέτησης των πελατών στο κατάστημα, σύμφωνα με τις εταιρικές προδιαγραφές
  • Υπεύθυνος/η για τη διαχείριση προβλημάτων (π.χ. παράπονα), καθώς και για την εύρυθμη λειτουργία του καταστήματος
  • Διασφάλιση της εμπορικής παρουσίασης των προϊόντων και των προωθητικών ενεργειών στο κατάστημα, με στόχο την μεγιστοποίηση των πωλήσεων
  • Προτάσεις για νέα προϊόντα, προωθητικές ενέργειες, τρόπους αύξησης τζίρου κ.ά.
  • Επίβλεψη & καθοδήγηση της ομάδας λοιπών πωλητών του καταστήματος
  • Παρακολούθηση και επίτευξη ποσοτικών & ποιοτικών στόχων και ενημέρωση προσωπικού
  • Αξιολόγηση προσωπικού βάσει των στόχων που έχουν τεθεί
  • Συντονισμός παροχής υπηρεσιών (services) και πωλήσεων
  • Ευθυγράμμιση με την πολιτική και τη στρατηγική της εταιρίας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΤΕΙ/ΑΕΙ
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Πολύ καλό επίπεδο χρήσης Η/Υ
  • Γνώση και εξοικείωση με προγράμματα εμπορικής διαχείρισης
  • Τουλάχιστον 4-5 χρόνια προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση στον τομέα της λιανικής, επιθυμητή η υπηρεσία στον ευρύτερο ιατρικό χώρο
  • Εμπειρία διοίκησης και ανάπτυξης ομάδας καταστήματος τουλάχιστον 5 ατόμων
  • Επικοινωνιακές και οργανωτικές ικανότητες, ομαδικότητα

Παροχές

  • Ικανοποιητικές Αποδοχές
  • Εταιρικό κινητό τηλέφωνο
  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον