Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

4/4/2024

Υπεύθυνος Καταστήματος

Εστίαση

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

H γαλλική πολυεθνική εταιρία PAUL αναζητά για τα καταστήματα της: Υπεύθυνο-η Καταστήματος

Με ηγετική θέση στον χώρο της αρτοποιίας, της ζαχαροπλαστικής και του café και της εστίασης και παρουσία σε πάνω από 30 χώρες, αναγνωρίζουμε ότι η ομάδα των ανθρώπων μας είναι το απαραίτητο συστατικό για την άριστη ποιότητα των προϊόντων μας και την εξαιρετική εξυπηρέτηση των πελατών μας.

Μοιραζόμαστε αξίες όπως quality • freshness • service • cleanliness.

Γενική περιγραφή θέσης:
  • Επίτευξη οικονομικών και διοικητικών στόχων του καταστήματος
  • Αποτελεσματική διοίκηση της ομάδας του
  • Διασφαλίζει και πράττει σύμφωνα με τα πρότυπα της εταιρίας όπως αυτά ορίζονται από τις βασικές αξίες της εταιρίας
Αρμοδιότητες:
  • Διασφαλίζει και ελέγχει τον σωστό τρόπο λειτουργίας του καταστήματος
  • Επιβλέπει σε καθημερινή βάση τόσο το οργανωτικό κομμάτι όλων των τμημάτων, όσο και το κομμάτι των πωλήσεων
  • Είναι υπεύθυνος για την εκπαίδευση του προσωπικού του καταστήματος
  • Κατευθύνει και εμπνέει τους εργαζομένους με στόχο την αύξηση των πωλήσεων και την αποδοτικότητα του καταστήματος
  • Ελέγχει τη διαθεσιμότητα, την παραγγελία, την παραλαβή, τη σωστή αποθήκευση και τη σωστή χρήση των πρώτων υλών
  • Ενημερώνει / εκπαιδεύει το προσωπικό για καινούργιες ενέργειες / προϊόντα
  • Ελέγχει και διασφαλίζει την τήρηση των κανόνων υγιεινής και ασφάλειας του καταστήματος, φροντίζοντας και τη σωστή συντήρηση του χώρου
  • Διασφαλίζει την τήρηση των πολιτικών και των διαδικασιών που έχουν οριστεί από την εταιρία

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ υποψηφίου:
  • Πτυχίο Διοίκησης Επιχειρήσεων ή τουριστικών επαγγελμάτων (θα εκτιμηθεί ως επιπλέον προσόν)
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 5 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Γνώσεις Η/Υ (Εxcel, Word)
  • Γνώση αγγλικών
  • Απαραίτητα δικαιολογητικά για την εργασία σε καταστήματα υγειονομικού χαρακτήρα (καθαρό ποινικό μητρώο και βιβλιάριο υγείας)
Διαπροσωπικές ικανότητες:
  • Ικανότητα διοίκησης προσωπικού
  • Δεξιότητες επικοινωνίας
  • Υψηλό πνεύμα συνεργασίας και ομαδικότητας
  • Οργανωτικές ικανότητες
  • Υπευθυνότητα και συνέπεια
  • Επαγγελματισμός
  • Ικανότητα να αποδίδει σε συνθήκες πίεσης

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει:
  • Πλήρη απασχόληση
  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών και ασφάλιση
  • Εκπαίδευση
  • Εργασία σε ευχάριστους χώρους
  • Δυνατότητα επαγγελματικής εξέλιξης
  • Εταιρική έκπτωση
Αν θέλεις και εσύ να γίνεις μέλος της δυναμικής ομάδας μας, στείλε μας το βιογραφικό σου.