Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

31/8/2016

Executive Assistant (Medical Advisor Department)

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2008, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, πολυεθνικής φαρμακευτικής εταιρίας με έδρα τα βόρεια προάστια, αναζητά ένα (1) άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Executive Assistant (Medical Advisor Department) (Κωδ. Θέσης: S-722/64998)

Περιγραφή Θέσης

·      Διαχείριση εισερχόμενης και εξερχόμενης αλληλογραφίας

·      Συμμετοχή στην διοργάνωση εκπαιδευτικών μη προωθητικών εκδηλώσεων

·      Παρακολούθηση και αρχειοθέτηση συμβολαίων του ιατρικού τμήματος

·      Υποστήριξη του τμήματος Regulatory Affairs

·      Παρακολούθηση του μηνιαίου προϋπολογισμού του τμήματος

·      Δημιουργία αιτήσεων αγορών (PO) και παρακολούθηση τιμολογίων

·      Παρακολούθηση των νέων διαδικασιών του ιατρικού τμήματος και επικοινωνία με τα κεντρικά γραφεία της εταιρίας

Απαραίτητα Προσόντα

·      Απόφοιτος/η ΤΕΙ / ΑΕΙ

·      Προϋπηρεσία τουλάχιστον ένα (1) έτος σε αντίστοιχη θέση εργασίας ιδανικά στον φαρμακευτικό κλάδο

·      Άριστη γνώση και άνεση στην χρήση της αγγλικής γλώσσας σε προφορικό και γραπτό λόγο

·      Πολύ καλή γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office

·      Ανεπτυγμένη ικανότητα επικοινωνίας και οργάνωσης

·      Ευχάριστη προσωπικότητα και ομαδικό πνεύμα

·      Συνέπεια και τήρηση χρονοδιαγραμμάτων

Παροχές

·      Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών

·      Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον