Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
15/4/2024

Ιδιαίτερα Γραμματέας (Έδρα Πειραιάς)

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΠΕΙΡΑΙΑΣ | ΠΡΟΑΣΤΙΑ ΠΕΙΡΑΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Ζητείται Ιδιαίτερα Γραμματέας (Έδρα Πειραιάς) για μόνιμη και πλήρη απασχόληση, αντίστοιχη εμπειρία θα προτιμηθεί:

Αρμοδιότητες:
  • Διατήρηση προγράμματος του στελέχους και προγραμματισμός των συναντήσεων
  • Διαχείριση τηλεφωνικών κλήσεων και email
  • Οργάνωση ταξιδιών
  • Σύνδεσμος επικοινωνίας μεταξύ της Διοίκησης και των τμημάτων
  • Συντονισμός και παρακολούθηση εκκρεμοτήτων
  • Διατήρηση ηλεκτρονικών και έντυπων αρχείων
  • Πολύ καλή γνώση και χρήση Microsoft Office (ιδιαίτερα Word, Excel, PowerPoint, outlook, κτλ)
  • Πολύ καλή χρήση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας
  • Απόφοιτος ΑΕΙ θα συνεκτιμηθεί
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση, επιθυμητή

Απαραίτητα Προσόντα

Δεξιότητες:
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες (προφορική και γραπτή επικοινωνία)
  • Οργανωτικές ικανότητες και κριτική αντίληψη για επίλυση προβλημάτων
  • Εχεμύθεια, διακριτικότητα
  • Δεξιότητες multitasking και διαχείρισης χρόνου
  • Οργάνωση και υπευθυνότητα
  • Ομαδικό πνεύμα συνεργασίας
  • Ικανότητα ανταπόκρισης κάτω από συνθήκες πίεσης και αυστηρού χρονοδιαγράμματος

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.