Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/9/2021

Διευθυντής Συντήρησης - Δυτική Μακεδονία

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

ICAP Executive Search & Selection, μια από τις κορυφαίες εταιρείες Επιλογής Στελεχών, είναι μέρος της ICAP, του μεγαλύτερου Παρόχου Υπηρεσιών Ανθρώπινου Δυναμικού στην Ελλάδα και στην Κύπρο. Με περισσότερο από 45 χρόνια εμπειρίας, εξειδικευόμαστε στην αξιολόγηση και επιλογή ανώτερων και ανώτατων στελεχών σε όλους τους κλάδους της οικονομίας.

Για λογαριασμό γνωστής βιομηχανίας με έδρα στην ευρύτερη περιοχή της Δυτικής Μακεδονίας, μέλους γνωστού Ομίλου εταιρειών, αναζητούμε:

Διευθυντής Συντήρησης (Ref. 5747/MΜ/ESS/GR)

Ο Ρόλος:

Το στέλεχος, θα έχει ως κύρια αρμοδιότητα τη προληπτική και έκτακτη συντήρηση των εγκαταστάσεων των 4 γραμμών παραγωγής, ενώ υπό τον έλεγχό του θα απασχολούνται 7-8 συντηρητές διαφόρων ειδικοτήτων. Επιπλέον,  για την αγορά των ανταλλακτικών θα έχει την ευθύνη της επικοινωνίας με τους προμηθευτές του εξωτερικού, ενώ θα εμπλέκεται στη διαδικασία επιλογής και εγκατάστασης νέου μηχανολογικού εξοπλισμού.

Ενδεικτικές αρμοδιότητες:
  • Επίβλεψη και οργάνωση λειτουργίας του τεχνικού εξοπλισμού της παραγωγής
  • Προγραμματισμός και οργάνωση συντήρησης εξοπλισμού του εργοστασίου
  • Έγκαιρη διάγνωση και επίλυση προβλημάτων του εξοπλισμού
  • Σχεδιασμός και τεχνική αποτύπωση γραμμών παραγωγής
  • Συντονισμός και επίβλεψη των εργαζομένων του τμήματος συντήρησης
  • Τήρηση πρωτοκόλλου συντήρησης και βλαβών
  • Συμπλήρωση αναφορών και προτάσεις για την βελτιστοποίηση των διαδικασιών

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψήφιου:
  • Δίπλωμα Μηχανολόγου ΑΕΙ ή ΤΕΙ
  • Σημαντική προηγούμενη εμπειρία σε αντίστοιχη θέση, ιδανικά σε βιομηχανία τροφίμων
  • Αρκετά καλή χρήση της Αγγλικής γλώσσας
  • Εξοικείωση με τους Η/Υ
  • Διοικητικές και οργανωτικές ικανότητες
  • Ομαδικό πνεύμα και ικανότητα εργασίας υπό συνθήκες πίεσης
  • Αναλυτικός τρόπος σκέψης, προσαρμοστικότητα και ευελιξία
  • Γνώση διαχείρισης έργων θα ληφθεί υπ' όψιν

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:

Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών (μισθός, κάλυψη των εξόδων του ενοικίου) και δυνατότητα εργασίας και εξέλιξης σε ένα δυναμικό όμιλο εταιρειών.

Σε όλες τις επαφές θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.