Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
2/4/2024

Μηχανικός Περιβάλλοντος

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Όμιλος Επιχειρήσεων ΑΠΕ, με έδρα το Καυτανζόγλειο Στάδιο, επιθυμεί να εντάξει στο ανθρώπινο δυναμικό του Μηχανικό Περιβάλλοντος.

Ενδεικτικές Αρμοδιότητες

  • Εκπόνηση ενεργειακών μελετών
  • Συμμετοχή στην ανάπτυξη και αδειοδότηση ενεργειακών έργων
  • Παρακολούθηση και υποστήριξη περιβαλλοντικών και ενεργειακών θεμάτων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Διπλωματούχος Μηχανολόγος Μηχανικός, Μηχανικός Περιβάλλοντος
  • Επιθυμητός μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών σε πεδίο του περιβάλλοντος (κατά προτίμηση ΑΠΕ)
  • Άριστη γνώση Η/Υ και MS Office (word, excel)
  • Επιθυμητή γνώση των προγραμμάτων Autocad, GIS
  • Άριστη γνώση (προφορική και γραπτή) της Αγγλικής γλώσσας
  • Εξοικείωση με την περιβαλλοντική νομοθεσία
  • Άριστη επικοινωνία, ικανότητα αποτελεσματικής συνεργασίας και επίλυσης προβλημάτων
  • Ισχυρές δεξιότητες οργάνωσης και διαχείρισης χρόνου
  • Ομαδικό πνεύμα συνεργασίας
  • Επιθυμία προσωπικής εξέλιξης
  • Ολοκληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις

Παροχές

  • Πακέτο αποδοχών αναλόγως προσόντων και προϋπηρεσίας
  • Πλήρης απασχόληση
  • Ευχάριστο και σύγχρονο περιβάλλον εργασίας

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.