Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

13/09/2019

Βοηθός Λογιστή

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΑΧΑΡΝΕΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η WABI BEAUTY, εταιρεία καλλυντικών που δραστηριοποιείται σε Ελλάδα και Κύπρο, επιθυμεί να προσλάβει βοηθό λογιστή για την υποστήριξη των αναγκών του λογιστηρίου.

Ο/Η κάτοχος της θέσης θα είναι μέλος του Λογιστηρίου με κύριες αρμοδιότητες:

  • Συμμετοχή σε όλο το φάσμα της λειτουργίας του λογιστηρίου, ώστε να διασφαλίζεται η συμμόρφωση με τις ισχύουσες νομοθετικές και φορολογικές διατάξεις.
  • Έλεγχος και συμφωνία ταμείου υποκαταστημάτων.
  • Έλεγχος και συμφωνία καρτών και τραπεζών.
  • Συμφωνίες προμηθευτών.
  • Λογιστικές εγγραφές και καταχωρήσεις κάθε είδους δαπανών.
  • Καταχώρηση προσλήψεων και αποχωρήσεων σε σύστημα ΕΡΓΑΝΗ, τήρηση αρχείου μισθοδοσίας.
  • Σύνταξη μισθοδοσίας και αποστολή Α.Π.Δ.
  • Ηλεκτρονική αρχειοθέτηση τιμολογιών και έλεγχος αντιστοίχισης.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Κάτοχος πτυχίου ΑΕΙ ή ΤΕΙ, οικονομικής ή λογιστικής κατεύθυνσης.
  • Προϋπηρεσία 2-3 χρόνων ως βοηθός λογιστή.
  • Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας.
  • Άριστη γνώση του Η/Υ και των εφαρμογών MSOffice.
  • Πολύ καλή γνώση συστημάτος Softone.
  • Εμπειρία σε λογιστικές καταχωρήσεις όλων των κατηγοριών, εκπόνηση διαφόρων φορολογικών υποχρεώσεων, συμφωνίες λογαριασμών και έκδοσης παραστατικών.
  • Ικανότητα εκπλήρωσης προθεσμιών και πλάνων.
  • Συνέπεια, επαγγελματισμό και οργανωτικότητα.

Παροχές

  • Μισθός και ασφάλιση
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας