Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

29/7/2019

Digital Marketing Specialist

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΜΟΣΧΑΤΟ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

H εταιρεία Coffee Lab ξεκίνησε από την Χαλκίδα το 2009 κι είναι η πρώτη αλυσίδα street coffee που εφαρμόζει ολοκληρωτικά το concept του 3rd wave coffee. Η ποιότητα έγινε η βάση της επιτυχίας των CoffeeLab που απέκτησαν αμέσως πιστούς φίλους. Σήμερα, περισσότερα από 100 καταστήματα βρίσκονται παντού στην Ελλάδα και το εξωτερικό.

Ζητείται Digital Marketing Specialist για τα γραφεία μας στο Μοσχάτο.

Κύριες Αρμοδιότητες:
  • Υλοποίηση και βελτιστοποίηση των digital campaigns της εταιρίας στα Social Media (Facebook, Instagram, LinkedIn & Google Ads)
  • Reporting για την απόδοση και την εξέλιξη των εκστρατειών
  • Διαχείριση λογαριασμών social media και συνεισφορά στη δημιουργία περιεχομένου
  • Δημιουργία remarketing campaigns
  • Διαχείριση του back office των sites της εταιρίας
  • Σχεδιασμός και υλοποίηση των Newsletter campaigns
  • Παρακολούθηση της πορείας των sites της εταιρίας
  • Συμμετοχή σε ενέργειες και δράσεις του τμήματος Marketing & Επικοινωνίας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη γνώση Google Analytics
  • Άριστη γνώση σχεδιαστικών προγραμμάτων (πχ. Photoshop, Illustrator κτλ)
  • Άριστη γνώση των Facebook Business & Google Ads
  • Γνώση LinkedIn (προαιρετικά)
  • Άριστη γνώση διαχείρισης των Social Media
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής Γλώσσας

Ικανότητες:

  • Οργάνωση & Aνάλυση, με προσοχή στις λεπτομέρειες
  • Αποτελεσματική επικοινωνία ιδεών μέσω του γραπτού λόγου & video
  • Δημιουργική και κριτική σκέψη
  • Επαγγελματική συνέπεια
Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνήσουμε μόνο με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.