Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

11/03/2024

Αποθηκάριος

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η STEROPAL LTD είναι μία ελληνική εταιρεία που δραστηριοποιείται δυναμικά στο χώρο της εμπορίας και επεξεργασίας βιομηχανικής ξυλείας και υλικών επιπλοποιίας. Προσφέροντας αξιόπιστες υπηρεσίες που καλύπτουν τις ολοένα αυξανόμενες ανάγκες της αγοράς, στόχος μας είναι η δημιουργία σχέσεων εμπιστοσύνης με τους πελάτες μας. Φιλοδοξία της εταιρείας είναι να παραμείνει στην πρώτη γραμμή των εξελίξεων στην προμήθεια υλικών επιπλοποιίας.

Γίνε μέλος της ομάδας μας!

Στο πλαίσιο της ταχείας ανάπτυξής μας, ενισχύουμε το ανθρώπινο δυναμικό μας και αναζητούμε:

Αποθηκάριο

Κύριες αρμοδιότητες:

  • Παραλαβή φορτίων, καταμέτρηση και τακτοποίηση εμπορευμάτων
  • Ομαδοποίηση & ταξινόμηση προϊόντων ανάλογα με τα χαρακτηριστικά τους στις αντίστοιχες κατηγορίες
  • Διεκπεραίωση όλων των δραστηριοτήτων της αποθήκης και εκτέλεση μέσω RF Scanner (παραλαβή, αποθήκευση, έλεγχος, αποδέσμευση προϊόντων, επιστροφές, απογραφές)
  • Παρακολούθηση της πλήρους ροής του αποθέματος
  • Picking προϊόντων για παραγγελίες πελατών
  • Ποιοτικός έλεγχος στην παραλαβή και στην αποστολή παραγγελιών πελατών
  • Απογραφή αποθήκης ανά τακτά χρονικά διαστήματα

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απολυτήριο Λυκείου
  • Οργανωτικές Δεξιότητες
  • Ομαδικότητα
  • Έμφαση στη λεπτομέρεια
  • Καλή γνώση χειρισμού Η/Υ

Επιθυμητά προσόντα:

  • Κατοχή διπλώματος χειριστή ανυψωτικού μηχανήματος κλαρκ
  • Καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Γνώση χρήσης RF Scanner ή PDA
  • Σπουδές ή γνώσεις στο χώρο αποθήκης και logistics

Παροχές

  • Σταθερό και ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Προοπτικές προσωπικής ανάπτυξης και εξέλιξης
  • Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης
  • Συνεχή εκπαίδευση