Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
19/4/2024

Social Media Coordinator

Digital Marketing - Ecommerce - Design

Πόλη ΠΥΛΑΙΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η μεγαλύτερη ελληνική εταιρία οικιακού εξοπλισμού αναζητά Social Media Coordinator, για πλήρη απασχόληση στα κεντρικά γραφεία της στη Θεσσαλονίκη.

Ως Social Media Coordinator, θα ενταχθείς σε μία ομάδα marketing που σκέφτεται και παράγει καθημερινά ατελείωτο περιεχόμενο για όλα τα μέσα επικοινωνίας και θα συνεργάζεσαι με τους καλύτερους επαγγελματίες του χώρου.

Εάν τρελαίνεσαι να δημιουργείς περιεχόμενο για τα social media, παίζεις στα δάχτυλα το TikTok και το Instagram, γνωρίζεις όλα τα trends των social media και παρακολουθείς και ξέρεις απ’ έξω όλους τους Έλληνες και ξένους influencers / creators, είσαι ο άνθρωπος που ψάχνουμε!

Βασικές αρμοδιότητες

  • Πραγματοποίηση ερευνών για τις τρέχουσες τάσεις στα social media και δημιουργία προτάσεων για το μηνιαίο πλάνο του περιεχομένου.
  • Δημιουργία περιεχομένου (κείμενα, φωτογραφίες, video) για τα social media της εταιρίας.
  • Συγκέντρωση, έλεγχος και οργάνωση του περιεχομένου των social media που παράγεται από εξωτερικούς συνεργάτες.
  • Καθημερινός προγραμματισμός και ανάρτηση του περιεχομένου στα social media της εταιρίας.
  • Συμμετοχή στις influencer marketing ενέργειες και συνεργασίες.
  • Συμμετοχή στη δημιουργία αναλυτικών reports που αφορούν στην απόδοση προωθητικών ενεργειών, όπως εποχιακές καμπάνιες στα social media, influencer marketing ενέργειες κ.ά.
  • Επιμέλεια και διαρκής ανανέωση του περιεχομένου του e-shop της εταιρίας (banners, φωτογραφίες και videos προϊόντων κ.ά.).

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ, ΤΕΙ ή Κολλεγίου στο Marketing ή άλλο συναφές αντικείμενο
  • Άριστες επικοινωνιακές ικανότητες, στην Ελληνική και την Αγγλική γλώσσα, στον γραπτό και τον προφορικό λόγο
  • Γνώση επεξεργασίας video και φωτογραφιών
  • Επιθυμητή η εμπειρία σε social media management & influencer marketing
  • Ικανότητες οργάνωσης και διαχείρισης πολλαπλών καθηκόντων και συντονισμού διαφορετικών ομάδων

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Πατήστε "Αποστολή Βιογραφικού" και θα μεταφερθείτε στη Σελίδα της εταιρείας.