Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
8/4/2024

Πωλητής - Πωλήτρια Καταστήματος / Sales Advisor

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΑΓΡΙΝΙΟ | ΑΓΡΙΝΙΟ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η εταιρία Protergia, στο πλαίσιο ανάπτυξης των δραστηριοτήτων της, αναζητά Πωλητή - Πωλήτρια Καταστήματος / Sales Advisor για το κατάστημα στην πόλη του Αγρινίου.

Βασικές Αρμοδιότητες:

  • Προώθηση των προϊόντων και των υπηρεσιών της εταιρίας
  • Άριστη εξυπηρέτηση υφιστάμενων και νέων πελατών και ανάπτυξη σχέσεων εμπιστοσύνης
  • Υποστήριξη και καθοδήγηση των πελατών σε ολοκληρωμένες λύσεις προσαρμοσμένες στις ανάγκες τους
  • Προσηλωμένος/η στην επίτευξη των ατομικών και εταιρικών στόχων
  • Οργάνωση εικόνας καταστήματος

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία 2-3 ετών σε οργανωμένο περιβάλλον Πωλήσεων θα εκτιμηθεί ως επιπρόσθετο προσόν
  • Εμπειρία στον κλάδο της ενέργειας θα εκτιμηθεί ως επιπρόσθετο προσόν
  • Προϋπηρεσία σε Πωλήσεις σε υπηρεσίες ενέργειας ή τηλεφωνίας θα εκτιμηθεί ως επιπρόσθετο προσόν
  • Αποτελεσματική συνεργασία με συναδέλφους και προϊσταμένους
  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ επιθυμητό
  • Ικανότητα οργάνωσης και προγραμματισμού
  • Δυναμισμός, ευελιξία και ανάληψη πρωτοβουλιών
  • Προϋπηρεσία στον τομέα πωλήσεων λιανικής θα εκτιμηθεί
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών και Η/Υ (MS Office)
  • Προσανατολισμός στην εξυπηρέτηση και υποστήριξη του πελάτη
  • Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Αυτοπαρακίνηση και ενθουσιασμός για την επίτευξη στόχων
  • Ομαδικό πνεύμα
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για τους άνδρες

Παροχές

  • Σταθερές Μηνιαίες Αποδοχές
  • Μηνιαία Βonus παραγωγικότητας βάση απόδοσης
  • Ολοκληρωμένο σύστημα εκπαίδευσης
  • Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Ευκαιρίες ανάπτυξης και εξέλιξης σε έναν καινοτόμο και ταχύτατα αναπτυσσόμενο οργανισμό
  • Συνεχής εκπαίδευση και υποστήριξη σε θέματα ανάπτυξης πωλήσεων και διαχείρισης ενέργειας και φυσικού αερίου

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.