Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

19/05/2022

Βοηθός Λογιστή

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΕΛ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Skyserv, ηγέτιδα εταιρεία στο χώρο της επίγειας εξυπηρέτησης αεροσκαφών, ζητεί για άμεση πρόσληψη Βοηθό Λογιστή, για τη στελέχωση του Λογιστηρίου της.

Αρμοδιότητες:
  • Καταχώρηση και έλεγχος παραστατικών
  • Παρακολούθηση υπολοίπων, τραπεζικών κινήσεων και καρτελών πελατών - προμηθευτών
  • Προετοιμασία υποστηρικτικών αρχείων προς τους ορκωτούς ελεγκτές
  • Υποβολή μηνιαίων φορολογικών υποχρεώσεων
  • Ενημέρωση και παρακολούθηση λογιστικού κυκλώματος με τήρηση λογιστικών και φορολογικών υποχρεώσεων
  • Συμμετοχή στη σύνταξη οικονομικών καταστάσεων
  • Παρακολούθηση και ενημέρωση για αλλαγές στη φορολογική νομοθεσία
  • Υποστήριξη Transfer Pricing

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ (Οικονομικής/Λογιστικής κατεύθυνσης)
  • Προϋπηρεσία 2 ετών, σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη γνώση MS Office
  • Πολύ καλή γνώση αγγλικών
  • Ανεπτυγμένες οργανωτικές δεξιότητες, συνέπεια, εχεμύθεια
  • Αποτελεσματικότητα και προσήλωση στην τήρηση διαδικασιών και προθεσμιών
  • Γνώση SAP θα αξιολογηθεί θετικά

Παροχές

  • Περιοχή απασχόλησης: Διεθνής Αερολιμένας Αθηνών “Ελευθέριος Βενιζέλος”
  • Πενθήμερη, πλήρης απασχόληση
  • Άριστες συνθήκες σε ένα σύγχρονο και δομημένο περιβάλλον εργασίας
  • Μισθός αναλόγως προσόντων