Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

05/04/2024

Export Sales Manager B2B (Γερμανόφωνος)

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η εταιρία Συμβούλων UPGRADE για λογαριασμό πελάτη της, μεγάλης βιομηχανίας που δραστηριοποιείται στη παραγωγή εξαρτημάτων και ολοκληρωμένων συστημάτων ανελκυστήρων, αναζητά (1) ένα άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Export Sales Manager B2B Γερμανόφωνος
Κωδικός Θέσης: EXPSLSB2B0324

Αρμοδιότητες:

  • Διαχείριση υπάρχοντος πελατολογίου και ανάπτυξη δικτύου πωλήσεων στο εξωτερικό.
  • Διαχείριση επιχειρηματικών διαπραγματεύσεων με πελάτες.
  • Κλείσιμο και διαχείριση συμφωνιών.
  • Συμβουλευτική υποστήριξη προς τον πελάτη, κατευθύνοντας τον στη σωστή επιλογή αγοράς.
  • Συνεχής παρακολούθηση της αγοράς και του ανταγωνισμού με στόχο τον εντοπισμό και την αξιοποίηση νέων ευκαιριών συνεργασίας.
  • Παρακολούθηση των εμπορικών σχέσεων με τους υφιστάμενους πελάτες κατά την υλοποίηση των παραγγελιών.
  • Κατάρτιση και προώθηση ουσιαστικών και μακροχρόνιων σχέσεων με το πελατολόγιο ευθύνης.
  • Συμμετοχή και εκπροσώπηση σε διεθνείς εκθέσεις.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Σχετική προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών στο χώρο των τεχνικών πωλήσεων
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού Η/Υ σε περιβάλλον Office
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση της γερμανικής γλώσσας
  • Δίπλωμα οδήγησης και δυνατότητα ταξιδιών
  • Εξαιρετικές επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές δεξιότητες

Επιθυμητά Προσόντα

  • Πτυχίο τριτοβάθμιας εκπαίδευσης τεχνικής ή οικονομικής κατεύθυνσης
  • Γνώση της αγοράς βιομηχανικών προϊόντων
  • Εξαιρετικές οργανωτικές δεξιότητες και διαχείρισης χρόνου

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αμοιβών
  • Κινητό τηλέφωνο και laptop
  • Ιδιωτική Ασφάλιση
  • Extra Bonus
  • Συνεχής εκπαίδευση και καθοδήγηση στις νέες τεχνικές πωλήσεων, σύμφωνα με τις νέες τάσεις της αγοράς
  • Συνθήκες που ενισχύουν τη γνώση και δίνουν σημαντικές ευκαιρίες
  • Ένα ιδιαίτερα σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Δυνατότητα επαγγελματικής εξέλιξης και ανάπτυξης
Για τυχόν απορίες μπορείτε να επικοινωνήσετε στο τηλέφωνο: 2311 2411 36