Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

11/03/2024

Event Coordinator

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Έχετε εμπειρία στον κλάδο των εκδηλώσεων ή ως υπάλληλος γραφείου? Θέλετε να κάνετε το επόμενο βήμα στην καριέρα σας στο χώρο των εκδηλώσεων? Σας αρέσει η επικοινωνία με πελάτες και η εξυπηρέτηση τους? Εργάζεστε ομαδικά, θέλετε να αναλαμβάνετε πρωτοβουλίες, να αναγνωρίζεται η δουλειά σας και να εξελίσσεστε? Σας ενδιαφέρει να εργαστείτε σε εταιρία leader στον κλάδο της με άριστο και ομαδικό περιβάλλον εργασίας? Αν απαντήσατε θετικά στα παραπάνω, τότε περιμένουμε την αίτησή σας για αυτή τη θέση Event Coordinator!

Αρμοδιότητες:

  • Συνεργασία με τον Προϊστάμενο Catering & Εκδηλώσεων για την εξασφάλιση παροχής υπηρεσιών υψηλής ποιότητας σύμφωνα με τους στρατηγικούς στόχους της εταιρείας
  • Επικοινωνία με πελάτες, αναγνώριση αναγκών και σχεδιασμός της εκδήλωσης
  • Συμμετοχή στην κατάρτιση προσφορών προς πελάτες, σε συνεργασία με τον Προϊστάμενο και τα εμπλεκόμενα τμήματα
  • Συμμετοχή στο σχεδιασμό της εκδήλωσης (χώρος εκδήλωσης, κατόψεις, καλεσμένοι, μενού, προμηθευτές, εργαζόμενοι κ.α.)
  • Συντονισμός της υλοποίησης της εκδήλωσης και συνεργασία με τα εμπλεκόμενα τμήματα
  • Συνεχής επικοινωνία με τον πελάτη για διευθέτηση αλλαγών/προβλημάτων
  • Παρακολούθηση της τιμολόγησης των εκδηλώσεων
  • Αρχειοθέτηση και γενικές υποστηρικτικές εργασίες του Τμήματος Catering & Εκδηλώσεων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΤΕΙ ή ΑΕΙ ή ΙΕΚ Marketing, Διοίκησης Επιχειρήσεων, Τουρισμού, Διοίκησης Μονάδων Φιλοξενίας, Δημοσίων Σχέσεων, ή παρεμφερές
  • Εμπειρία σε αντίστοιχη θέση ή ως Υπάλληλος Γραφείου 2-4 έτη
  • Εξοικείωση με τη χρήση υπολογιστή. Άριστη γνώση MS Office
  • Γνώση Αγγλικής γλώσσας
Προσωπικά Χαρακτηριστικά:
  • Επικοινωνιακές και Οργανωτικές δεξιότητες
  • Ικανότητα εξαιρετικής εξυπηρέτησης πελατών
  • Ικανότητα άμεσης επίλυσης προβλημάτων
  • Ταχύτητα και ικανότητα εργασίας υπό πίεση
  • Ικανότητα προγραμματισμού και διαχείρισης χρόνου
  • Πνεύμα ομαδικότητας και συνεργασίας
  • Ευελιξία

Παροχές

  • Σταθερός ανταγωνιστικός μισθός
  • Extra παροχές σύμφωνα με το πρόγραμμα παροχών της εταιρίας
  • Σύμβαση αορίστου χρόνου και πλήρους απασχόλησης
  • Άριστο, σύγχρονο και φιλικό περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Προοπτικές εξέλιξης εντός του Οργανισμού