Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

07/12/2022

Πληροφορικός - Διοικητικός Υπάλληλος

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

To Κέντρο Δια Βίου Μάθησης ΠΕΡΓΑΜΗΝΗ Α.Ε. προτίθεται να προχωρήσει άμεσα σε προσλήψεις για την κάλυψη θέσεων εργασίας Πληροφορικός-Διοικητικός υπάλληλος στην Αθήνα.

Βασικά καθήκοντα και αρμοδιότητες:
Η θέση εργασίας περιλαμβάνει συνδυαστικά καθήκοντα τεχνικής στήριξης στα πληροφοριακά συστήματα και διοικητικής στήριξης στην υλοποίηση των προγραμμάτων κατάρτισης.

Ενδεικτικά περιλαμβάνει:

  • Διάγνωση και αποκατάσταση βλαβών Η/Υ, εκτυπωτών και λοιπού εξοπλισμού πληροφορικής
  • Δημιουργία, συντήρηση και αναβάθμιση τοπικών και ασύρματων δικτύων
  • Διαχείριση VLANs και VPNs
  • Τεχνική υποστήριξη στα προγράμματα τηλεκατάρτισης (υποστήριξη εκπαιδευομένων και εκπαιδευτών στην χρήση, πρόσβαση και ομαλή συμμετοχή σε πλατφόρμα τηλεκατάρτισης και τηλεδιασκέψεις/ηλεκτρονικά μαθήματα, καταχώρηση δεδομένων υλοποίησης σε ειδική λογισμική εφαρμογή διαχείρισης)
  • Παρακολούθηση υλοποίησης προγραμμάτων (υλοποίηση όλων των προβλεπόμενων προδιαγραφών, παρακολούθηση της συμμετοχής των καταρτιζόμενων, καταχώρηση δεδομένων και τήρηση αρχείου εγγράφων υλοποίησης, υποβολή παραδοτέων στους προβλεπόμενους χρόνους)

Απαραίτητα Προσόντα

Απαιτούμενα προσόντα:
• Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Πληροφορικής ή συναφούς κατεύθυνσης
• Άριστη γνώση εφαρμογών γραφείου (Ms Office), ERP και διαδικτύου
• Προϋπηρεσία τουλάχιστον δυο (2) χρόνων στον τομέα της πληροφορικής
• Προϋπηρεσία σε moodle, bigbluebutton θα εκτιμηθεί
• Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για τους άντρες

Προσωπικά χαρακτηριστικά / ικανότητες:
• Άριστες επικοινωνιακές ικανότητες
• Επαγγελματική συμπεριφορά, ομαδικό πνεύμα και ευγένεια
• Οργανωτικές δεξιότητες, ικανότητα διαχείρισης χρόνου
• Προσαρμοστικότητα, προθυμία, υπευθυνότητα
• Προγραμματισμός, μεθοδικότητα, συνέπεια, ακρίβεια

Τόπος εργασίας: Αθήνα, Κάτω Πατήσια

Είδος απασχόλησης– ωράριο: Πλήρους απασχόλησης.

Οι ενδιαφερόμενοι/ες για τη θέση εργασίας, θα πρέπει να υποβάλλουν βιογραφικό σημείωμα στην Ελληνική Γλώσσα, σε μορφή pdf.