Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

18/6/2019

Restaurant Manager

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΖΑΚΥΝΘΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η Tsamis Hotels Collection επιθυμεί να προσλάβει για τα ξενοδοχεία της στη Ζάκυνθο για τη θερινή σεζόν Restaurant Manager.

Καθήκοντα και αρμοδιότητες:

  • Ευθύνεται για την εύρυθμη και αποτελεσματική λειτουργία του τμήματος
  • Ενεργός στην λειτουργία του εστιατορίου όταν χρειάζεται (Hands on approach)
  • Δημιουργεί, καθορίζει, επιβλέπει και υλοποιεί το πλάνο εργασιών
  • Συμμετέχει στην επιλογή και την αξιολόγηση του προσωπικού
  • Αναφέρεται στον διευθυντή του ξενοδοχείου

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος σχολής Τουριστικών Επιχειρήσεων
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 4-5 χρόνων σε αντίστοιχη θέση σε ξενοδοχειακή μονάδα 5 αστέρων
  • Καλή γνώση της αγγλικής, επιπλέον γλώσσα θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν

 Επαγγελματικές ικανότητες

  • Οργανωτικές και διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Δυναμική προσωπικότητα
  • Επιμονή στην επίτευξη στόχων
  • Ικανότητες καλής επικοινωνίας με τον πελάτη και επίλυση τυχόν προβλημάτων

Παροχές

  • Άριστες συνθήκες εργασίας σε πολυτελές και επαγγελματικό περιβάλλον
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Εξέλιξη και συνεχή εκπαίδευση
  • Διαμονή και φαγητό