Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
05/04/2024

Στέλεχος Γραφείου Κίνησης

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Εάν σας ενδιαφέρει να κάνετε το επόμενο βήμα στην καριέρα σας ως Στέλεχος Γραφείου Κίνησης, σε εταιρία Logistics, έχετε μικρή ή και καθόλου εμπειρία και στόχος σας είναι να εργαστείτε σε ένα συνεργατικό και σύγχρονο περιβάλλον, όπου θα αναγνωρίζεται η δουλειά σας και σύντομα θα εξελιχθείτε, τότε αυτή η αγγελία είναι για εσάς! Περιμένουμε την αίτησή σας για τη θέση Στέλεχος Γραφείου Κίνησης!

Αρμοδιότητες & καθήκοντα:
  • Έλεγχος και προγραμματισμός συντήρησης του στόλου των οχημάτων και φορτηγών σε συνεργασία με τους υπεύθυνους δρομολογητές
  • Έλεγχος και παρακολούθηση εργασιών συντήρησης του στόλου
  • Έλεγχος τιμολογίων συντήρησης και εργασιών
  • Δημιουργία αναφορών για την παρακολούθηση των συντηρήσεων και του κόστους
  • Διαχείριση ελαστικών
  • Διαχείριση Μέσων Ατομικής Προστασίας

Απαραίτητα Προσόντα

Ακαδημαϊκό υπόβαθρο, εμπειρία και γνώσεις:

  • Πτυχίο ΤΕΙ/IEK/ΕΠΑΛ σε Διοίκηση Επιχειρήσεων, Μηχανολογία, Μηχανικών Αυτοκινήτων
  • Εμπειρία σε αντίστοιχη θέση 0-2 έτη
  • Πολύ καλή γνώση χρήση Η/Υ (MS Office)
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
Προσωπικά Χαρακτηριστικά/Ικανότητες:
  • Επικοινωνιακές Δεξιότητες
  • Δημιουργία καλών διαπροσωπικών σχέσεων με συνεργάτες
  • Οργανωτικότητα – Συνεργατικότητα

Παροχές

Παροχές:

  • Σταθερός ανταγωνιστικός μισθός
  • Extra παροχές σύμφωνα με το πρόγραμμα παροχών της εταιρίας
  • Δυνατότητες επαγγελματικής εξέλιξης
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.