Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
24/04/2024

Βοηθός Λογιστηρίου

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΤΡΙΚΑΛΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Περιγραφή

Τοποθεσία: Τρίκαλα, Ελλάδα

Η Artemis ITS είναι μια ταχέως αναπτυσσόμενη εταιρεία που ειδικεύεται κυρίως στην εγκατάσταση σταθερών και κινητών τηλεπικοινωνιακών δικτύων. Η εταιρεία ιδρύθηκε στην Ελλάδα το 2008, και το 2014 η επιχειρηματική δραστηριότητα επεκτάθηκε στη Ρουμανία. Μέχρι το τέλος του 2016, η εταιρεία επεκτάθηκε σε διάφερες χώρες της Ευρώπης, με κύρια απασχόληση στη Γερμανία και στην Ολλανδία. Σήμερα, ο Όμιλος Artemis απασχολεί περίπου 900 εργαζόμενους και παρέχει υπηρεσίες στην Κεντρική και Ανατολική Ευρώπη.

Αναζητούμε έναν/μια Assistant Accountant (σύμβαση 1 έτους, με δυνατότητα ανανέωσης), ο οποίος θα υποστηρίζει το τμήμα σε όλες τις λειτουργίες. Εκτελεί εργασίες λογιστηρίου που αφορούν στην καταχώριση και αρχειοθέτηση παραστατικών, συμφωνίες λογαριασμών λογιστικής, διαχείριση προμηθευτών και συμφωνίες υπολοίπων εξασφαλίζοντας τον ορθό και ακριβή επιμερισμό των συναλλαγών στα αντίστοιχα κέντρα κόστους.

Η θέση αναφέρεται στον: Chief Accountant

Βασικές Αρμοδιότητες θέσης:

  • Εκτελεί ταμειακές συναλλαγές (Opex-Capex)
  • Επικυρώνει, δίνει εντολές αγοράς σχετικά με συμβάσεις, για τιμολόγια και τεκμηριώσεις
  • Έχει στην ευθύνη του την ενημέρωση των πληρωτέων λογαριασμών και την πραγματοποίηση συμφωνιών
  • Συμμετέχει στην επεξεργασία των ισολογισμών, στην κατάσταση λογαριασμών και άλλων οικονομικών καταστάσεων σύμφωνα με τις νομικές και εταιρικές λογιστικές και οικονομικές κατευθυντήριες γραμμές
  • Βοηθάει στην αναθεώρηση των εξόδων και προετοιμάζει reports εξόδων
  • Πραγματοποιεί ενημέρωση μέσα στο ERP σχετικά με τα οικονομικά στοιχεία
  • Συμμετέχει στις προετοιμασίες κλεισίματος του μήνα και του έτους
  • Υποβάλει προτάσεις για τη βελτίωση αυτοματισμών των λογιστικών συναλλαγών
  • Αντιμετωπίζει προβλήματα ad hoc που σχετίζονται με τις καθημερινές λειτουργίες

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ υποψηφίου:
  • Πτυχίο ΑΕΙ Οικονομικών/Λογιστικής ή παραπλήσιου αντικειμένου
  • Μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών στα Οικονομικά/Λογιστική ή MBA - επιθυμητά
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Επιθυμητή γνώση Γερμανικής γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση Office Suite, ειδικά Excel
  • Δεξιότητα καταχώρησης δεδομένων
  • Γνώση του ERP Soft-1 επιθυμητή

Παροχές

Tι προσφέρουμε:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ευκαιρίες εξέλιξης και ανάπτυξης
  • Ευχάριστο και σύγχρονο εργασιακό περιβάλλον
Όλα τα βιογραφικά αντιμετωπίζονται με αυστηρή εμπιστευτικότητα.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.