Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

27/03/2024

Βοηθός Λογιστή | Σαντορίνη

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΘΗΡΑ | ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η Τουριστική επιχείρηση Infinity Suites & Dana Villas, η οποία δραστηριοποιείται στη Σαντορίνη αναζητά

Βοηθό Λογιστή

Αρμοδιότητες και απαιτούμενες δεξιότητες για τη θέση:
  • Γνώστης/ρια καταχωρήσεων σε διπλογραφικά βιβλία και σε απλογραφικά βιβλία (τιμολόγια εξόδων, έσοδα λιανικής, έσοδα χονδρικής, συμφωνίες τραπεζών, επιταγές)
  • Συμφωνίες προμηθευτών πελατών
  • Γνώστης/ρια έκδοσης μισθοδοσίας
  • Γνώστης/ρια λογιστικών προγραμμάτων (software) :
  • Λογιστική: hyper axion epsilon net
  • Μισθοδοσία: Epsilon Net
  • Οργάνωση γραφείου (e-mail, επιστολές, τηλέφωνο κ.λπ.
  • Αρχειοθέτηση
  • Συλλογή – βασικός έλεγχος παραστατικών – διορθώσεις
  • Περιορισμένες εξωτερικές εργασίες
  • Καταχωρίσεις παραστατικών πληρωμών / εισπράξεων
  • Συμφωνίες πελατών / συνεργατών
  • Financial reports

Απαραίτητα Προσόντα

  • Γνώση ΜS Οffice (ειδικά Εxcel σε advanced level, Word, Οutlook)
  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ (οικονομικός / λογιστικός κλάδος)
  • Kαλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Εχεμύθεια, συνέπεια, προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Καθορισμός προτεραιοτήτων

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • πλήρης απασχόληση σε 12μηνη βάση
  • Διαμονή
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Προοπτικές εξέλιξης

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως αφού λάβουμε και αξιολογήσουμε τα βιογραφικά της συγκεκριμένης θέσης, το τμήμα Ανθρωπίνου Δυναμικού μας θα έρθει σε επαφή με όλους τους υποψήφιους που πληρούνε τις απαραίτητες προϋποθέσεις, ώστε να κανονίσουμε ημέρα και ώρα πραγματοποίησης συνέντευξης. Όλα τα στοιχεία των βιογραφικών θα παραμείνουνε άκρως εμπιστευτικά.

Στο Infinity Suites & Dana Villas είμαστε περήφανοι για την δέσμευσή μας στις Ίσες Εργασιακές Ευκαιρίες ανεξαρτήτου φυλής, χρώματος, εθνικής καταγωγής, εθνικότητας, φύλου, ηλικίας, αναπηρίας, σεξουαλικού προσανατολισμού, ταυτότητας φύλου ή θρησκείας.