Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
26/4/2024

Pet Groomer

Υγεία

Πόλη ΕΥΚΑΡΠΙΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Αναζητάμε pet groomer για να ενσωματωθεί στην ομάδα της Global Pets.

Αρμοδιότητες

  • Περιποίηση του τριχώματος (πλύσιμο, κούρεμα, χτένισμα) σύμφωνα με την οδηγία των πελατών
  • Διατήρηση και διαφύλαξη της υγιεινής των ζώων συντροφιάς (κόβοντας τα νύχια, βουρτσίζοντας τα δόντια και καθαρίζοντας τα αυτιά)
  • Διατήρηση καθαρού σταθμού εργασίας με απολύμανση πριν από την άφιξη κάθε πελάτη
  • Παροχή συμβουλών και βέλτιστων πρακτικών φροντίδας στο σπίτι για τα κατοικίδια ζώα

Απαραίτητα Προσόντα

Απαιτούμενα προσόντα και δεξιότητες

  • Προϋπηρεσία στην περιποίηση κατοικίδιων ζώων
  • Εμπειρία στην εξυπηρέτηση πελατών
  • Επαγγελματική πιστοποίηση
  • Αγάπη για τα ζώα και δυνατότητα άνετης εργασίας με τα ζώα
  • Καλές επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Εμπειρία με ζώα με επαγγελματική ή εθελοντική ιδιότητα

Παροχές

  • Φιλικό περιβάλλον εργασίας στο οποίο μπορείτε να αναπτύξετε τις δεξιότητες και τις ικανότητές σας
  • Ευκαιρίες για μάθηση και ανάπτυξη σε μια δυναμική, ταχέως αναπτυσσόμενη εταιρία στον πιο απαιτητικό κλάδο
  • Η επαγγελματική και προσωπική σας επιτυχία είναι η δέσμευσή μας

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.