Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

21/1/2020

Xειριστής Κλάρκ - Αποθηκάριος

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Aνώνυμη εταιρεία με δυναμική παρουσία στον χώρο των τροφίμων, από τις μεγαλύτερες βιομηχανικές μονάδες παράγωγης τροφίμων στην Ελλάδα ζητά: Xειριστή Κλάρκ - Αποθηκάριο για τη διαχείριση των αποθηκών της στη Νεοχωρούδα, Ωραιόκαστρο Θεσσαλονίκης.

Η θέση είναι επίσης κατάλληλη για Απόφοιτους/ες logistics & Warehousing για να ξεκινήσουν την καριέρα τους και να αποχτήσουν εμπειρία σε αντίστοιχο περιβάλλον.

Οι Αρμοδιότητες της θέσης είναι :
• Η φυσική και ηλεκτρονική παρακολούθηση των ειδών που διακινούνται προς παραγωγή και πελάτες (Α’ Β΄ Υλών & Ετοίμων προϊόντων)
• Η ασφαλής φόρτωση και εκφόρτωση των προϊόντων και η αποθήκευσή τους – προετοιμασία παραγγελιών (Picking - Packing/ πακετοποίηση) και καταχώρησή τους στο ERP της εταιρείας.
• Η τροφοδοσία των γραμμών παραγωγής
• Η εκτέλεση των αιτήσεων αγορών και η παραλαβή των αντίστοιχων ειδών
• Η επιμέλεια, ασφάλεια και καθαριότητα των χώρων της αποθήκης

Απαραίτητα Προσόντα

Επιθυμητά Προσόντα:
• Εξοικείωση ηλεκτρονικών προγραμμάτων Αποθήκης WMS - EnterSoft θα εκτιμηθεί)
• Κάτοχoς αδείας χειριστή περονοφόρου οχήματος θα εκτιμηθεί
• Γνώσεις συντήρησης περονοφόρου
• Ομαδικό πνεύμα με θετική αντιμετώπιση προβλημάτων
• Ικανότητα οργάνωσης και ευελιξίας – ανάπτυξης πρωτοβουλιών
• Δυνατότητα προσαρμογής σε ένα δυναμικό και απαιτητικό περιβάλλον εργασίας
• Εστίαση στην επίτευξη στόχων – δέσμευση για το αποτέλεσμα
• Φρέσκες ιδέες και θέληση να φέρει την βελτίωση και αλλαγή διαδικασιών
• Προϋπηρεσία σε ανάλογη θέση εταιρίας κατεψυγμένων προϊόντων ή αποθήκη ψυγείου
• Ικανότητα τοποθέτησης προϊόντων και προετοιμασίας παραγγελιών σε περιβάλλον αποθήκης-κατάψυξης
• Τήρηση των κανόνων και διαδικασιών σχετικά με την ασφάλεια, την υγιεινή και την ποιότητα ISO, BRC, TAPA

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:
• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών έως €39 μικτά / ημέρα ή έως €16,000 μικτά / έτος για χειριστές με ενεργό δίπλωμα.
• Πενθήμερη
• Ομαδική Ασφάλιση
• Εκπαίδευση