Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

29/3/2024

Στέλεχος Εισπράξεων και Τιμολογήσεων

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η ICAP Recruitment Solutions είναι μέρος της ICAP People & Employment Solutions, του μεγαλύτερου Παρόχου Υπηρεσιών Ανθρώπινου Δυναμικού στην Ελλάδα και στην Κύπρο. Με περισσότερο από 50 χρόνια εμπειρίας, εξειδικευόμαστε στην αξιολόγηση και επιλογή αποφοίτων και νέων στελεχών για Ελληνικές και πολυεθνικές επιχειρήσεις σε όλους τους κλάδους της οικονομίας.

Για λογαριασμό κορυφαίας εταιρείας στον κλάδο της διαχείρισης κατασκευαστικών έργων και επιχειρηματικών δραστηριοτήτων με έδρα στο Χολαργό, αναζητούμε στέλεχος για την κάλυψη της θέσης:

Στέλεχος Εισπράξεων και Τιμολογήσεων – (Ref. 5468/RSP/RS/GR)

Το Στέλεχος Εισπράξεων και Τιμολογήσεων θα είναι υπεύθυνο για την επικοινωνία με τις συνεργαζόμενες επιχειρήσεις, με στόχο την βάσει χρονοδιαγράμματος είσπραξη των υποχρεώσεών τους καθώς και για την ορθή τιμολόγηση υπηρεσιών και κατανομή των δαπανών.

Κύριες Αρμοδιότητες:
  • Παρακολουθεί τις οφειλές των πελατών με σκοπό την τακτοποίησή τους και προετοιμάζει αναφορές και έγγραφα σχετικά με την εξέλιξη των εισπράξεων, τις καθυστερήσεις πληρωμών και τις εκκρεμότητες
  • Επικοινωνεί με τις συνεργαζόμενες επιχειρήσεις για την πληρωμή των οφειλόμενων ποσών
  • Διαχειρίζεται τους λογαριασμούς των πελατών και ενημερώνει τα δεδομένα πληρωμών και τις ανοιχτές οφειλές
  • Ασχολείται με την επίλυση διαφορών μεταξύ της εταιρείας και των πελατών σχετικά με τις εισπράξεις
  • Πραγματοποιεί προπαρασκευαστικές εργασίες (συμφωνίες, λήψη στοιχείων τιμολόγησης κ.α.) για την έκδοση τιμολογίων κατανομής δαπανών
  • Φροντίζει για την τήρηση των κανόνων επιμερισμού κοινοχρήστων δαπανών
  • Διαχειρίζεται παράπονα πελατών
  • Συνεργάζεται με τα χρηματοπιστωτικά τμήματα για τη διευκόλυνση των πληρωμών και την εξυπηρέτηση των πελατών
  • Επιβλέπει και προτείνει βελτιώσεις στην εφαρμογή εσωτερικών πολιτικών για τις διαδικασίες Εισπράξεων
  • Επικοινωνεί με τα εσωτερικά τμήματα της εταιρείας και ενδεχομένως και με εξωτερικούς φορείς για τα θέματα εισπράξεων

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίου:
  • Πτυχίο κατά προτίμηση Οικονομικής κατεύθυνσης. Μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών θα θεωρηθεί πρόσθετο προσόν
  • Εμπειρία σε ανάλογη θέση ή σε εξ αποστάσεως εξυπηρέτηση πελατών και διαχείριση παραπόνων
  • Γνώση εφαρμογών MS Office κυρίως Excel
  • Οργανωτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Αναλυτική σκέψη και ικανότητα διαχείρισης αντιρρήσεων
  • Διαχείριση καταστάσεων υψηλής πίεσης
  • Ομαδικό πνεύμα

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:
  • Ανταγωνιστικός μισθός
  • Ιδιωτικό πρόγραμμα ασφάλισης Υγείας και Ζωής
  • Ιδιωτικό συνταξιοδοτικό πρόγραμμα
  • Φιλικό και σύγχρονο περιβάλλον εργασίας
Σε όλες τις επαφές θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.