Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

26/3/2024

Barman / Barista

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΚΑΡΔΑΜΑΙΝΑ | ΚΩΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Το Ξενοδοχείο NICOLAS GRAND SUITES 4* στη Καρδάμαινα της Κω, αναζητά να προσλάβει  Barman / Barista για την επερχόμενη καλοκαιρινή τουριστική σεζόν 2024.

Αρμοδιότητες:

  • Οργάνωση του χώρου εργασίας
  • Τακτοποίηση όλων των απαραίτητων εργαλείων για την αποτελεσματική εκτέλεση των παραγγελιών
  • Διατήρηση του χώρου εργασίας και του bar καθαρού για την ανανέωση των πελατών
  • Επικοινωνία με τους σερβιτόρους του καταστήματος για την οργάνωση των παραγγελιών
  • Ανάληψη και εκτέλεση παραγγελιών
  • Εξυπηρέτηση πελατών στον χώρο ευθύνης του στο bar
  • Ενημέρωση πελατών σχετικά με τον κατάλογο των ποτών και ροφημάτων
  • Δημιουργία ροφημάτων ανάλογα με τις προτιμήσεις του πελάτη
  • Ρωτά τον πελάτη αν έμεινε ευχαριστημένος από την επιλογή του και την εξυπηρέτηση
  • Υπεύθυνος για το ταμείο του
  • Καταγραφή των ελλείψεων
  • Επικοινωνία με τον Manager για την αναπλήρωση ελλείψεων
  • Προτάσεις και συμβουλές για αλλαγές στον κατάλογο ροφημάτων & ποτών
  • Δημιουργία ή συμμετοχή στη δημιουργία καταλόγου ποτών (π.χ. κοκτέιλ)

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση τουλάχιστον 2 ετών
  • Γνώση της Αγγλικής Γλώσσας
  • Χρήση Η/Υ
  • Εξοικείωση με την χρήση CRM / PDA

Παροχές

  • Ικανοποιητικός μισθός αναλόγως προσόντων
  • Ασφάλεια, Άδειες, Δώρα
  • Φερεγγυότητα στην καταβολή της μισθοδοσίας
  • Διαμονή και Διατροφή
  • Ασφαλές & φιλικό περιβάλλον εργασίας
  • Προοπτική σταθερής συνεργασίας