Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
2/5/2024

WMS Consultant

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

LOGISTIC_i είναι μία από τις μεγαλύτερες εταιρίες εγκατάστασης και παραμετροποίησης λογισμικών ERP και WMS. Η εταιρία μας είναι η μοναδική σε όλη την Ελλάδα που συνδυάζει τα παραπάνω λογισμικά και παρέχει πλήρεις υπηρεσίες μηχανογράφησης βοηθώντας τους πελάτες μας να ικανοποιήσουν τις ανάγκες τους και να βελτιώσουν τις λειτουργίες τους.

Κύρια Καθήκοντα & Ευθύνες:

  • Παροχή υπηρεσιών υποστήριξης και υλοποίησης σε έργα WMS/Logistics
  • Ανάλυση λειτουργιών και δραστηριοτήτων εφοδιαστικής Αλυσίδας
  • Συμβουλευτική υποστήριξη
  • Παραμετροποίηση και Ανάπτυξη βάση των εργαλείων WMS/Mantis Lvision
  • Υποστήριξη και Εκπαίδευση

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ Logistics/ Πληροφορικής / Οικονομικών
  • Προϋπηρεσία σε θέση με σχέση με Logistics
  • Γνώση SQL Server ή βάσεων Δεδομένων
  • Καλή Γνώση της Αγγλικής Γλώσσας
  • Επικοινωνία και Διαπροσωπικές δεξιότητες
  • Ικανότητα εργασίας ως μέλος Ομάδας
  • Χρήση και εμπειρία σε εφαρμογές ERP και WMS

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Ευκαιρίες συνεχούς εξέλιξης, εκπαίδευσης και ανάπτυξης
  • Ασφάλιση υγείας και ζωής

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.