Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
29/04/2024

Τεχνικός service

Τεχνικοί ΕΠΑΛ / ΙΕΚ - Βοηθοί

Πόλη ΠΥΛΑΙΑ - ΠΑΝΟΡΑΜΑ - ΧΟΡΤΙΑΤΗΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η Dyname είναι ένας ελληνικός όμιλος τεχνολογίας και lifestyle, με μια μακρόχρονη πορεία 23 ετών στον χώρο των electronic consumers. Ακολουθώντας τις τάσεις της τεχνολογίας και της μόδας, η Dyname διαθέτει στο ευρύ κοινό premium brands που ταιριάζουν με τις ανάγκες και τον σύγχρονο τρόπο ζωής.
Ορόσημο brand για τον όμιλο αποτελεί η ελληνική EGOBOO, ένα brand που διαθέτει το μεγαλύτερο στόλο-πρόταση στην αγορά της ηλεκτροκίνησης. Πρεσβεύοντας την διαρκή εξέλιξη και ανάπτυξη, η DYNAME δεν θα μπορούσε παρά να δημιουργήσει ακόμα ένα brand βασισμένο στο DNA της EGOBOO και σχεδιασμένο αποκλειστικά για παιδιά. Μέσω της KIDDOBOO λοιπόν, η Dyname φέρνει στην ελληνική αγορά την πιο ολοκληρωμένη γκάμα προϊόντων υψηλής τεχνολογίας.

Περιγραφή θέσης
Στην Dyname αναζητούμε Τεχνικό Service για να ενταχθεί στην ομάδα του After Sales. Αναζητούμε έναν επαγγελματία έμπειρο στην νέα τάξη πραγμάτων (ηλεκτροκίνηση & gadgets), με αγάπη για την τεχνολογία, αφοσιωμένο, με καλές επικοινωνιακές δεξιότητες και ομαδικό πνεύμα συνεργασίας για να συμμετάσχει στην ανάπτυξη των ελληνικών brands EGOBOO και KIDDOBOO, τόσο στην Ελλάδα όσο και στο εξωτερικό.
Ο υποψήφιος θα στελεχώσει το τεχνικό τμήμα της εταιρείας, με καθήκοντα την τεχνική υποστήριξη των πελατών της.
Παρακαλούμε, οι ενδιαφερόμενοι, όπως μας αποστείλουν το βιογραφικό τους.

Καθήκοντα:

  • Επίλυση ηλεκτρο/μηχανολογικών βλαβών (Inhouse & On-site) σε e-scooters & e-bikes, tablets και λοιπά αξεσουάρ τεχνολογίας.
  • Ικανότητα διάγνωσης και επίλυσης προβλημάτων, διεξαγωγής δοκιμών, επισκευής και συντήρησης τεχνικού εξοπλισμού
  • Διαχείριση προϊόντων των πελατών (DOA, εντός εγγύησης, κtλπ)
  • Επικοινωνία και εξυπηρέτηση πελατών
  • Reporting στον After Sales Manager της εταιρείας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία 2 ετών σε ανάλογη θέση, με εμπειρία διάγνωσης και επίλυσης βλαβών σε ηλεκτρονικά και ηλεκτροκίνητά προϊόντα
  • Απόφοιτος Τεχνικού/ Ηλεκτρονικού από ΑΕΙ/ ΤΕΙ/ ΙΕΚ
  • Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Καλή χρήση Η/Υ (MS Office)
  • Άδεια οδήγησης
  • Υπευθυνότητα και τήρηση των διαδικασιών
  • Άνεση και ευγένεια στην επικοινωνία
  • Διάθεση για γνώση και εξέλιξη
  • Συνεργατική νοοτροπία και ικανότητα εργασίας αποτελεσματικά σε ομαδικό περιβάλλον.
  • Δεξιότητες διαχείρισης χρόνου και ικανότητα προτεραιοποίησης των projects για παράδοση αυτών εντός συγκεκριμένων προθεσμιών
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (άνδρες υποψήφιοι)

Παροχές

  • Ανταγωνιστικός μισθός
  • Συνεχής εκπαίδευση σε θέματα SERVICE και νέων τεχνολογιών
  • Ευκαιρία εργασίας σε ένα δημιουργικό και συνεργατικό περιβάλλον
  • Επαγγελματική ανάπτυξη και εξέλιξη δεξιοτήτων σε μια δυναμική και συνεχώς αναπτυσσόμενη επιχείρηση
  • Ευκαιρίες συμμετοχής σε σημαντικά projects

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.