Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
22/4/2024

Purchase Specialist

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΠΕΡΙΣΣΟΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εμπορική εισαγωγική εταιρεία στον Περισσό ζητά Purchase Specialist.

Αρμοδιότητες:

  • Καθημερινή καταχώρηση, παρακολούθηση και ενημέρωση κυκλώματος παραγγελιών στο σύστημα ERP της εταιρίας.
  • Παρακολούθηση και πλήρη ενημέρωση / τακτοποίηση των φακέλων εισαγωγών, με καταχώρηση τιμολογίων.
  • Ενημέρωση κατάλληλα των αρχείων προμηθειών, των ειδών, τις αναφορές και τους τιμοκαταλόγους βάσει της πολιτικής   προμηθειών.
  • Οργάνωση και προγραμματισμός παραγγελιών ανά προμηθευτή σε συνεργασία με τα εμπλεκόμενα τμήματα.
  • Εποπτεία εκκρεμοτήτων και παρακολούθηση εκτέλεσης παραγγελιών.
  • Καθημερινή επικοινωνία με προμηθευτές εσωτερικού και εξωτερικού.
  • Συμμετοχή σε διαδικασίες βελτίωσης και αυτοματοποίησης διαδικασιών του τμήματος.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Κάτοχος πτυχίου ΑΕΙ/ ΤΕΙ συναφούς αντικειμένου.
  • Μεταπτυχιακός τίτλος θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν.
  • Εμπειρία 1-3 έτη σε αντίστοιχη θέση ευθύνης.
  • Άριστη χρήση Ms Office Excel.
  • Πολύ καλή γνώση λογισμικού ERP (Entersoft θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν).
  • Άριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας (γραπτός & προφορικός λόγος).
  • Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές δεξιότητες.
  • Ικανότητα αναγνώρισης προτεραιοτήτων και έμφαση στη λεπτομέρεια.
  • Επαγγελματική συμπεριφορά, ομαδικό πνεύμα, υπευθυνότητα, πρωτοβουλία, εργατικότητα.

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών.
  • Συνεργασία με προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης σε μια μεγάλη εταιρία με ηγετική θέση στον χώρο της, που αναπτύσσεται σταθερά και γρήγορα.
  • Εξαιρετικό περιβάλλον εργασίας, αξιοκρατικό που εκτιμώνται και ανταμείβονται όλα τα αξιόλογα στελέχη.
  • Συνεχής εκπαίδευση και επιμόρφωση.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.