Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

17/3/2024

Customer Service & Distribution Manager - Σέρρες

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΣΕΡΡΕΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Περιγραφή

Η Κρι Κρι…

Πρόκειται για μια αμιγώς ελληνική εταιρεία που μπορεί με περηφάνια να ανατρέξει στα 70 χρόνια ιστορίας της, απολαμβάνοντας ένα υπέροχο παρόν με παρουσία σε περισσότερες από 42 χώρες και επενδύοντας συνεχώς σε ένα πολλά υποσχόμενο και συναρπαστικό μέλλον!

Οι άνθρωποί μας είναι πάνω από όλα!

Στην Κρι Κρι πιστεύουμε ότι επενδύοντας στους ανθρώπους μας, επενδύουμε στην επιτυχία της εταιρίας!

Γι' αυτό λοιπόν, κύριο μέλημά μας είναι η ύπαρξη ενός εργασιακού περιβάλλοντος το οποίο, όχι μόνο ενισχύει τη σχέση εμπιστοσύνης που έχουμε αναπτύξει με τους ανθρώπους μας όλα αυτά τα χρόνια, αλλά παράλληλα προσφέρει τις κατάλληλες ευκαιρίες για την εξέλιξη των δεξιοτήτων τους μέσα από εξειδικευμένα εκπαιδευτικά προγράμματα και εργασιακές προκλήσεις, ενθαρρύνοντας με αυτόν τον τρόπο τη δημιουργικότητα και την καινοτομία.

Στο πλαίσιο ανάπτυξής μας αναζητούμε Custome Servicer & Distribution Manager για τις κεντρικές μας εγκαταστάσεις στην πόλη των Σερρών.

Περιγραφή Θέσης:
  • Γνωρίζει όλες τις διαδικασίες της Δ/νσης, μεριμνά για τη συνεχή παρακολούθηση εφαρμογής τους (χρήση KPIs), και την βελτίωση αυτών με τρόπο που να βοηθάει στην επίτευξη των στόχων του τμήματος
  • Αναλύει το εσωτερικό και εξωτερικό περιβάλλον και καταστρώνει τη στρατηγική του τμήματος εξυπηρέτησης πελατών, στο πλαίσιο της συνολικής στρατηγικής του Supply Chain και της εταιρείας
  • Ερευνά, σχεδιάζει, και υλοποιεί τρόπους παράδοσης σε νέες αγορές εξωτερικού ή νέους πελάτες σε συντονισμό με τις πωλήσεις (pipeline επικείμενων συνεργασιών)
  • Μεριμνά για τον έλεγχο των συμβολαίων πελατών (αλλαγών υφιστάμενων και νέων) αναφορικά με τους όρους παράδοσης και βέλτιστου τρόπου εξυπηρέτησης
  • Σχεδιάζει, οργανώνει, επικοινωνεί και ελέγχει την αποτελεσματική εκτέλεση παραγγελιών βάσει πλάνου παραγγελιών και όρων παράδοσης
  • Παρακολουθεί τις προβλέψεις πωλήσεων και διαχειρίζεται σε συνεργασία με τον προγραμματισμό παραγωγής τη ζήτηση
  • Υποβάλλει τον ετήσιο προϋπολογισμό μεταφορών και Customer Service, ελέγχει και εγκρίνει τις δαπάνες και εισηγείται διορθωτικές ενέργειες σε περιπτώσεις αποκλίσεων
  • Διοικεί το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών, με τρόπο που να εξασφαλίζει τον ενθουσιασμό, ομαδικότητα, αποτελεσματικότητα και εξέλιξη για το κάθε μέλος της. Διενεργεί αξιολογήσεις, κάνει προτάσεις μεταβολών, καθώς και ανάπτυξης του προσωπικού του τμήματος
  • Μεριμνά για την αποτελεσματική επικοινωνία της ομάδας προς τους πελάτες, τις πωλήσεις αλλά και τα υπόλοιπα τμήματα της εταιρείας
  • Είναι αρμόδιος για το account όλων των μεταφορικών / 3PL εταιρειών (έρευνα, επαφές, διαγωνισμοί, έλεγχος, αξιολόγηση κ.λπ.)
  • Είναι αρμόδιος για το reporting, αρχείο του τμήματος και την έρευνα ικανοποίησης πελατών
  • Ελέγχει, συντηρεί και αναπτύσσει τα συστήματα εξυπηρέτησης εκτέλεσης παραγγελιών (Β2Β, SAP, Εφαρμογή Ψυγείων, Yard Management κλπ.) κ.α.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εμπειρία 3-5 χρόνια σε αντίστοιχη θέση στον χώρο του Customer Service και Logistics (customer service, διανομές, αποθήκες)
  • Απόφοιτος Ανώτατης Εκπαίδευσης με κατεύθυνση Logistics, Industrial Management, Διοίκηση Επιχειρήσεων, Οικονομικά
  • Επιθυμητός μεταπτυχιακός τίτλος σχετικής κατεύθυνσης ή MBA
  • Άριστη γνώση MS Office (Excel, Word, Outlook, Powerpoint κλπ.)
  • Άριστη Γνώση Αγγλικών σε προφορικό και γραπτό λόγο (proficiency επιθυμητό)
  • Επιθυμητή εμπειρία στο SAP (κυρίως SD & WM) και σε συστήματα B2B/CRM/SRM
  • Δεξιότητες managment, ικανότητες επίλυσης προβλημάτων και ομαδικό πνεύμα
  • Προγραμματισμός και οργάνωση, μεθοδικότητα, σεβασμός στις διαδικασίες

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ιδιωτικό πρόγραμμα ασφάλισης
  • Δυνατότητα επιδότηση καυσίμων ή μετεγκατάστασης σε υποψηφίους που κατοικούν εκτός Ν. Σερρών
  • Ισορροπία μεταξύ της προσωπικής και της εργασιακής ζωής
  • Συνεχής εξέλιξη και εκπαίδευση

Και το πιο σημαντικό είναι η ευκαιρία να απασχοληθείς σε μια εταιρεία, που νοιάζεται για ΕΣΕΝΑ και την ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ σου!