Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

19/03/2024

Marketing Specialist

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Κέντρο δια βίου μάθησης στο κέντρο της Θεσσαλονίκης ζητά Marketing Specialist.

Αρμοδιότητες:

  • Επίβλεψη για τη σωστή και ολοκληρωμένη προβολή του εκπαιδευτικού οργανισμού
  • Ενεργή συμμετοχή στον σχεδιασμό και την υλοποίηση προωθητικών ενεργειών της εταιρείας
  • Διαχείριση και ανάπτυξη των social media και της επικοινωνίας (inbox, comments κ.λπ.) μέσω αυτών: Facebook, Instagram, TikTok, LinkedIn
  • Ανάπτυξη περιεχομένου (blogs), δημιουργία εικόνων και σύνταξη κειμένων για ηλεκτρονικά και έντυπα μέσα της εταιρείας
  • Δημιουργία και υλοποίηση ψηφιακών και έντυπων campaigns και newletters
  • Επικοινωνία - συνεργασία με τους εξωτερικούς συνεργάτες
  • Διαχείριση έντυπης προβολής και διαφημιστικού υλικού
  • Συμπλήρωση μηνιαίων reports (KPIs, Social Media Overview, Campaigns κ.λπ.)

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ-ΤΕΙ (κατά προτίμηση στο πεδίο του Marketing, Eπικοινωνίας ή συναφούς επιστημονικού πεδίου)