Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/03/2024

HR Recruiter

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΜΑΡΟΥΣΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η CAS Recruitment Group, πολυεθνική εταιρία με παρουσία σε 5 χώρες και με πολυετή εμπειρία στην παροχή ανθρώπινου δυναμικού αναζητά έμπειρο Recruiter για το γραφείο της στην Αθήνα.

Καθήκοντα :

  • Συνομιλεί και συναλλάσσεται καθημερινώς με εταιρίες – πελάτες που επιθυμούν να προσλάβουν προσωπικό μέσω του CAS
  • Διεξάγει συνεντεύξεις χρησιμοποιώντας μεθόδους επιλογής και στελέχωσης για να φιλτράρει τους υποψηφίους εντός του χρονοδιαγράμματος
  • Κάνει διαλογή των βιογραφικών υποψηφίων και των αιτήσεων πρόσληψης
  • Αξιολογεί τις σχετικές γνώσεις των αιτούντων, τις δεξιότητές τους, τις προσωπικές δεξιότητές τους και την εμπειρία τους

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απαραίτητη η εμπειρία στον τομέα του recruiting
  • Άριστη γνώση ΜS Office και αγγλικών
  • Επιθυμητό Πτυχίο Διοίκησης Επιχειρήσεων / Διοίκησης Ανθρωπίνου Δυναμικού
  • Οργανωτικές ικανότητες
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες

Παροχές

  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον σε δυναμικά αναπτυσσόμενη εταιρεία
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών