Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

21/03/2024

Οδηγός

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΠΕΙΡΑΙΑΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η εταιρεία ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ Α.Ε.Β.Ε, που ειδικεύεται στην εμπορία Φωτιστικών σωμάτων και ηλεκτρολογικού υλικού, ζητά Οδηγό για τις εγκαταστάσεις της στον Πειραιά.

Αρμοδιότητες:

  • Δρομολόγια, παραδόσεις εμπορευμάτων σε μεταφορικές, πρακτορεία και πελάτες (καταστήματα) εντός Αττικής σε καθημερινή βάση.
  • Επιθεώρηση οχημάτων για μηχανικές βλάβες, ζητήματα ασφαλείας κοκ
  • Συμμόρφωση με τους κανόνες και κανονισμούς που αφορούν στην οδήγηση φορτηγού (μέγεθος, βάρος, προορισμοί, στάθμευση και διαλείμματα) καθώς και με τις πολιτικές και διαδικασίες της εταιρείας
  • Αναφορά βλαβών, ατυχημάτων και παραβάσεων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Αποδεδειγμένη εργασιακή εμπειρία σε θέση οδηγού φορτηγών οχημάτων
  • Εκτενής γνώση των εφαρμοστέων κανόνων και κανονισμών οδήγησης φορτηγών
  • Λευκό μητρώο οδήγησης και μετακινήσεων
  • Προσαρμοστικότητα και προνοητικότητα στην αντιμετώπιση απρόσμενων καταστάσεων (κίνηση, καιρικές συνθήκες κτλ.)
  • Κάτοχος διπλώματος Γ κατηγορίας
  • Κάτοχος ΠΕΙ & Κάρτας Ψηφιακού Ταχογράφου
  • Συνέπεια, υπευθυνότητα, ομαδικότητα

Παροχές

  • Ικανοποιητικό μισθό
  • Πενθήμερη εργασία (Δευτέρα - Παρασκευή)
  • Πλήρη απασχόληση & ασφάλιση
  • Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον