Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
3/4/2024

Υπάλληλος Λογιστηρίου

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΑΓΙΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Ζητείται για άμεση πρόσληψη Υπάλληλος Λογιστηρίου από Βιομηχανία Μεταλλικών Κατασκευών με έδρα τον Άγιο Αθανάσιο Θεσσαλονίκης για την στελέχωση της παραγωγικής διαδικασίας.

Αρμοδιότητες:

  • Γραμματειακή Υποστήριξη - Οργάνωση γραφείου
  • Διαχείριση ηλεκτρονικής αλληλογραφίας
  • Τηλεφωνική επικοινωνία με πελάτες
  • Καταχώρηση παραστατικών, εισπράξεων, πληρωμών
  • Αρχειοθέτηση παραστατικών
  • Ενημέρωση των καρτελών πελατών, προμηθευτών
  • Έλεγχος εισπράξεων πελατών / πληρωμών προμηθευτών και λογαριασμών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ / ΙΕΚ Οικονομικής ή Λογιστικής κατεύθυνσης
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Γνώση προγράμματος τιμολόγησης Epsilon Net
  • Μισθοδοσία, διαχείριση πορείας προγραμμάτων ΔΥΠΑ
  • Γνώση χρήσης Η/Υ και των προγραμμάτων του Microsoft Office (Word, Excel)
  • Καλή γνώση Aγγλικών
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες, επιμέλεια, πρωτοβουλία

Παροχές

  • Πενθήμερο ωράριο
  • Εργασία σε άριστες συνθήκες, σε φιλικό και ομαδικό περιβάλλον
  • Διαρκής υποστήριξη και εκπαίδευση
  • Σταθερή και μόνιμη συνεργασία

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.