Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
02/04/2024

Λογιστής / Βοηθός Λογιστή

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Μεταπτυχιακό (MSc)

Λογιστικό Γραφείο αναζητά να προσλάβει έναν έμπειρο συνάδελφο Λογιστή, με άριστες γνώσεις διπλογραφικών βιβλίων.

Αρμοδιότητες:
  • Τήρηση / Έλεγχος  Διπλογραφικών & Απλογραφικών βιβλίων
  • My Data Διαβίβαση, Συμφωνία και Χαρακτηρισμός
  • Δηλώσεις ΦΠΑ, Intrastat, Vies, Παρακρατούμενοι, Περιβαλλοντικού Τέλους, Ειδικής Εισφοράς Διαδικτύου,ΕΦΑ.
  • Φορολογικές Δηλώσεις (Ν - Ε3)
  • Επίλυση φορολογικών και λογιστικών θεμάτων

Απαραίτητα Προσόντα

Ουσιαστικά προσόντα:

  • Άριστη γνώση των My DataΕΛΠ, ΦΠΑ & ΚΦΕ
  • Ομαδικό πνεύμα
  • Κριτική σκέψηοργανωτικός και επιμελής
  • Διάθεση για ανάπτυξη και εξέλιξη
  • Εύστροφος με ακεραιότητα και εμπιστευτικότητα
  • Αντίληψη & τήρηση προθεσμιών

Τυπικά προσόντα:

  • Πτυχιούχος τριτοβάθμιας εκπαίδευσης
  • Γνώση Αγγλικής γλώσσας
  • 10 έτη προϋπηρεσία, εκ των οποίων τα 3 έτη σε Λογιστικό Γραφείο

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Σύστημα κινήτρων για μεγιστοποίηση των αποδοχών
  • Ανθρωποκεντρικό & σταθερό πενθήμερο εργασιακό περιβάλλον
  • Ευκαιρίες εκμάθησης και ανάπτυξης δεξιοτήτων

**Σε όλες τις επαφές θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια !

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.