Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
3/5/2024

Χειριστής σχεδιαστής - στραντζόπρεσσας CNC και παντογραφου

Παραγωγή - Εργάτες - Τεχνίτες

Πόλη ΝΕΑ ΡΑΙΔΕΣΤΟΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Ζητείται Χειριστής  CNC ΣΧΕΔΙΑΣΤΗΣ από εταιρεία παραγωγής και πώλησης τζακιών στην Ελλάδα και το εξωτερικό με έδρα στην Νέα Ραιδεστό Θεσσαλονίκης.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Αρμοδιότητες:

  • Επίβλεψη και εκτέλεση παραγωγής
  • Τήρηση των κανόνων ορθής παραγωγής και του ελέγχου της ποιότητας
  • Συντήρηση του υπάρχοντος εξοπλισμού και την αξιολόγηση νέου εξοπλισμού και νέων τεχνικών
  • Στην ασφαλή χρήση των μηχανημάτων και τήρηση των διαδικασιών
  • Να αναζητά ευκαιρίες βελτίωσης της απόδοσης του τμήματος, προτείνει καινοτόμες μεθόδους ή αγορές (προμήθειες) και τρόπους συντήρησης που θα επιφέρουν αποτελεσματικότητα και οικονομία στην επιχείρηση

Απαραίτητα Προσόντα

  • Τουλάχιστον 5 έτη εργασιακής πείρας σε βιομηχανία μεταλλουργίας και χειρισμού CNC παντογράφου - στραντσόπρεσσας
  • Γνώσεις σχεδίου/ σχεδιαστικού προγράμματος AUTOCAD
  • Άριστη γνώση χρήσης Η/Υ (MS Office , internet, εμπειρία βιομηχανικού λογισμικού)
  • Γνώση Αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη ικανότητα οργάνωσης χρόνου και ικανότητα επίτευξης στόχων
  • Ομαδικότητα και δυνατότητα εργασίας και επικοινωνίας με άλλα τμήματα
  • Προσανατολισμός στο αποτέλεσμα
  • Προσήλωση στην εφαρμογή κανόνων και διαδικασιών
  • Κριτική και προληπτική αντιμετώπιση προβλημάτων
  • Έμφαση στη λεπτομέρεια και αναλυτική σκέψη
  • Ικανότητα ιεράρχησης και διαχείρισης καθηκόντων σε συνθήκες πίεσης
  • Ικανότητα διαχείρισης αλλαγής
  • Ικανότητα γρήγορης επέμβασης και επίλυσης τεχνικής φύσης προβλημάτων.

Παροχές

  • Μόνιμη θέση εργασίας
  • Πλήρης ασφάλιση
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Αναπτυσσόμενη εταιρία με κύρος σε Ελλάδα και εξαγωγές σε Ευρώπη Ασία Μέση ανατολή Ν Αμερική Κ.α
  • Σύγχρονο περιβάλλον εργασίας

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.