Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
16/4/2024

Τεχνικός Υπολογιστών και Δικτύων

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΑΛΙΜΟΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η εταιρεία INFOBELL δραστηριοποιείται στο χώρο των τηλεπικοινωνίων τα τελευταία 15 χρόνια αναπτύσσοντας ένα ευρύ πελατολόγιο. Στο πλαίσιο ανάπτυξης του τμήματος τεχνικής υποστήριξης, η εταιρίας μας αναζητά ένα νέο συνεργάτη για να ενταχθεί στην ομάδα της μηχανογράφησης (IT Support) στα γραφεία της στο Άλιμο.

Αρμοδιότητες

  • Παρακολούθηση και επίλυση τεχνικών προβλημάτων
  • Καταγραφή περιστατικών και ανάλυση των αιτιών των προβλημάτων
  • Εγκατάσταση, συντήρηση και αναβάθμιση συστημάτων λογισμικού
  • Παροχή εκπαίδευσης και υποστήριξης στους χρήστες για τη χρήση των συστημάτων και των εφαρμογών
  • Παροχή τεχνικής υποστήριξης σε remote users

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πολύ καλή γνώση λειτουργικών συστημάτων Microsoft Windows 10/11
  • Άνεση στην τηλεφωνική επικοινωνία
  • Πνεύμα συνεργασίας και ομαδικότητας
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις

Προαιρετικά Προσόντα

  • Πτυχίο ΙΕΚ στον κλάδο της πληροφορικής
  • Βασικές γνώσεις VOIP τηλεφωνίας
  • Εμπειρία σε λειτουργικά Linux
  • Εμπειρία σε δίκτυα Η/Υ
  • Κάτοχος άδειας οδήγησης Β' κατηγορίας

Παροχές

  • Σύμβαση αορίστου χρόνου
  • Σταθερός μηνιαίος μισθός (ασφάλιση ΙΚΑ)
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης
  • Συνεχής εκπαίδευση στους τομείς της voip τηλεφωνίας και δικτύων Η/Υ
  • Φιλικό περιβάλλον εργασίας
  • Εύκολη πρόσβαση (πλησίον μετρό Αλίμου)

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.