Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
16/4/2024

Σύμβουλος Πωλήσεων Ενέργειας

Τηλεφωνικές Υπηρεσίες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΉ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Η Randstad αναζητά για λογαριασμό της ZeniΘ, του 1ου παρόχου ολοκληρωμένης ενέργειας στην Ελλάδα, με φυσικό αέριο και ηλεκτρική ενέργεια, να εντάξει στο δυναμικό της ένα φιλόδοξο και ταλαντούχο νέο μέλος για το ρόλο «Σύμβουλος Πωλήσεων Ενέργειας»

✓ Έχεις όρεξη για τηλεφνικές πωλήσεις και επικοινωνία με κόσμο;

✓ Έχεις μια δυναμική, αποτελεσματική, με υψηλά κίνητρα προσωπικότητα;

✓ Θέλεις να εξελίξεις την καριέρα σου, γίνοντας μέλος μιας εταιρείας ηγέτη σαν τη ΖενίΘ;

Αν τα παραπάνω σου ταιριάζουν, τότε περιμένουμε την αίτηση σου!

Ο/Η Σύμβουλος Πωλήσεων Ενέργειας θα έχει τις παρακάτω αρμοδιότητες:

  • Εξερχόμενη επικοινωνία με δυνητικούς πελάτες με σκοπό την αύξηση του πελατολογίου
  • Εξερχόμενη επικοινωνία με υφιστάμενους πελάτες με στόχο την ανανέωση των συμβολαίων ή την ενημέρωσή τους σχετικά με νέα προϊόντα και υπηρεσίες
  • Ολοκληρωμένη παρουσίαση των υπηρεσιών/ προϊόντων σε δυνητικούς πελάτες, οι οποίοι αιτήθηκαν για ενημέρωση των προϊόντων και των υπηρεσιών μέσω εισερχόμενων κλήσεων
  • Ενημέρωση υφιστάμενων και δυνητικών πελατών σχετικά με προϊόντα και υπηρεσίες, μέσω ηλεκτρονικής αλληλογραφίας
  • Τηλεφωνική επικοινωνία με πελάτες, τη βελτίωση του επιπέδου εξυπηρέτησης
  • Καταχώρηση στοιχείων και εκδήλωσης ενδιαφέροντος πελατών στη βάση δεδομένων
  • Συμμετοχή σε προωθητικές ενέργειες της εταιρείας και εκπαιδευτικά προγράμματα
  • Ενημέρωση υφιστάμενων και δυνητικών πελατών σχετικά με προϊόντα και υπηρεσίες,μέσω ηλεκτρονικής αλληλογραφίας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΤΕΙ/ ΑΕΙ
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία τουλάχιστον 1-2 έτη σε ανάπτυξη πελατολογίου μέσω τηλεφωνικών πωλήσεων
  • Πολύ καλές επικοινωνιακές δεξιότητες με ικανότητα χειρισμού αντιρρήσεων
  • Επιθυμητή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Επιθυμητή γνώση CRM
  • Καλή γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office
  • Εχεμύθεια, ευγένεια, υπευθυνότητα και συνέπεια
  • Ικανότητές ομαδικής συνεργασίας και δημιουργική σκέψη

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Μηνιαίο Bonus επίτευξης στόχων
  • Διατακτικές σίτισης για κάθε ημέρα εργασίας, επιπλέον του μηνιαίου μισθού
  • Συνεχής εκπαίδευση και κατάρτιση, χρηματοδοτούμενη από την εταιρία
  • Ευχάριστο περιβάλλον και σύγχρονες εγκαταστάσεις εργασίας
  • Προοπτικές εξέλιξης εντός του οργανισμού
  • Σταθερό πρωινό ωράριο εργασίας
  • Προνομιακά προγράμματα ηλεκτρικού ρεύματος και φυσικού αερίου
Αν θεωρείς ότι η θέση του/της Συμβούλου Πωλήσεων Ενέργειας σου ταιριάζει, τότε περιμένουμε την αίτηση σου!

Η Zeniθ δεσμεύεται να παρέχει ένα ασφαλές, ευέλικτο και με σεβασμό περιβάλλον για όλους τους υπαλλήλους, τους υποψηφίους και τους πελάτες, χωρίς καμία μορφή διάκρισης, εκφοβισμού και σεξουαλικής παρενόχλησης. Στόχος είναι όλο το εργατικό δυναμικό να αισθάνεται πραγματικά ίσο και ικανό να δώσει το καλύτερο του εαυτό, ανεξάρτητα από τη φυλή, την εθνικότητα, το χρώμα, τη θρησκεία, το φύλο, την εγκυμοσύνη, την εθνική προέλευση, ηλικία, τη σωματική και πνευματική ειδική ανάγκη, την οικογενειακή κατάσταση, το σεξουαλικό προσανατολισμό και οποιοδήποτε άλλο χαρακτηριστικό.

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείς να επικοινωνήσεις στο +306949772772 και να ζητήσεις την Ισμήνη Κωνσταντινίδου ή στο +306946007131 και να ζητήσεις την Σμαρώ Πατούχα.

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Πατήστε "Αποστολή Βιογραφικού" και θα μεταφερθείτε στη Σελίδα της εταιρείας.