Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
26/4/2024

Προϊστάμενος Νοσηλευτής ή Προϊσταμένη Νοσηλεύτρια

Υγεία

Πόλη ΜΕΛΙΣΣΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Πρότυπη Μονάδα Φροντίδας Ηλικιωμένων στο Νομό Αττικής, αναζητά πεπειραμένη/νο Προϊστάμενο/νη Νοσηλεύτη/ρια, ΠΕ ή ΤΕ εκπαίδευσης, με άδεια άσκησης επαγγέλματος, για πλήρη απασχόληση. Απαραίτητη προϋπηρεσία σε αντίστοιχή θέση, 3 – 5 χρονιά τουλάχιστον. Επιθυμητή προϋπηρεσία σε θέση προϊστάμενου ΜΦΗ. Υπεύθυνη προσωπικότητα με διάθεση για προσφορά και επαγγελματισμό.

Αρμοδιότητες
  • Καθημερινός συντονισμός νοσηλευτικών πράξεων
  • Καθημερινός έλεγχος ορόφων και ενοίκων (μπάνια, διαιτολόγιο, ενυδατώσεις)
  • Επίσκεψη με τους ιατρούς και τους εξωτερικούς συνεργάτες της μονάδας
  • Ενημέρωση φαρμακευτικών αγωγών για τυχόν τροποποιήσεις
  • Προγραμματισμός εργαστηριακού ελέγχου στα καθορισμένα χρονικά διαστήματα
  • Τηλεφωνική επικοινωνία με τους συγγενείς των ενοίκων για την πορεία της υγείας τους
  • • Δεκαπενθήμερη τακτοποίηση των καθημερινών φαρμάκων των ενοίκων.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση θα εκτιμηθεί
  • Πτυχίο Νοσηλευτικής ΤΕ ή ΔΕ
  • Άδεια ασκήσεως επαγγέλματος

Παροχές

  • Πλήρη ασφάλιση
  • Σταθερότητα πληρωμών
  • Σοβαρό εργασιακό περιβάλλον
  • Δυνατότητα εξέλιξης

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.