Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

11/03/2024

Regulatory Affairs Assistant (Γεωπόνος / Χημικός)

Αγροτικά

Πόλη ΒΙ.ΠΕ. ΣΙΝΔΟΥ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Η FARMA-CHEM SA, μια από τις πιο δυναμικά αναπτυσσόμενες εταιρείες αγχροχημικών προϊόντων στην Ελλάδα, αναζητεί Γεωπόνο - Χημικό για την κάλυψη της θέσης Regulatory Affairs Assistant.

Αρμοδιότητες:
  • Αποτελεί τον συνδετικό κρίκο μεταξύ της εταιρείας και των Εγκριτικών Αρχών, τόσο στην Ελλάδα όσο και σε διεθνές επίπεδο
  • Διασφαλίζει τη συμμόρφωση των αγροχημικών προϊόντων που εμπορεύεται, με τους ισχύοντες νόμους, κανονισμούς και οδηγίες λιπασμάτων και φυτοφαρμάκων
  • Αναλαμβάνει την προετοιμασία των εγκριτικών φακέλων, σύμφωνα με τις ειδικές απαιτήσεις - κανονισμούς των εκάστοτε χωρών
  • Διαχειρίζεται τις άδειες κυκλοφορίας των αγροχημικών προϊόντων (υποβολή αιτήσεων χορήγησης άδειας, τροποποιήσεις, ανανεώσεις αδειών κυκλοφορίας, κ.λπ.) εντός και εκτός Ευρώπης
  • Προετοιμάζει το υλικό και εγκρίνει τις μακέτες - ετικέτες των υλικών συσκευασίας
  • Είναι υπεύθυνος για τη συμμόρφωσή τους, σύμφωνα με τους κανονισμούς CLP και REACH
  • Ενημερώνει την ιστοσελίδα της εταιρείας με όλα τα νέα προϊόντα και αναλαμβάνει τυχόν διορθώσεις που θα προκύψουν σε υπάρχοντα λόγω τροποποιήσεων σε άδειες
  • Προετοιμάζει τα τεχνικά φυλλάδια των προϊόντων σύμφωνα με τις άδεις τους
Αναφέρεται σε:
  • Αναφέρεται στον Regulatory Manager
  • Βρίσκεται σε στενή συνεργασία με όλα τα τμήματα της εταιρείας για την τήρηση των ρυθμιστικών πτυχών που επηρεάζουν τις δραστηριότητες τους

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχιούχος Γεωπόνος ή Χημικός
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Προϋπηρεσία, αποδεδειγμένη εμπειρία σε αντίστοιχη θέση θα εκτιμηθεί
  • Άριστη χρήση προγραμμάτων office
  • Αναλυτική / οργανωτική σκέψη
  • Αντίληψη / ταχύτητα μάθησης
  • Τάξη / επιμέλεια / προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Συνέπεια / ευσυνειδησία / υπευθυνότητα / επαγγελματισμός

Παροχές

  • Άριστο συνεργατικό περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχής εκπαίδευση και προοπτικές εξέλιξης
  • Εργασία σε μια δυναμική και αναπτυσσόμενη αγορά
  • Είδος Εργασίας: Πλήρης απασχόληση