Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

17/02/2021

Υπεύθυνος Τιμολόγησης Εσωτερικού - Εξωτερικού

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Περιγραφή

Η ΙΩΝΙΚΗ ΣΦΟΛΙΑΤΑ Α.Ε.
με δυναμική παρουσία στον χώρο των τροφίμων, ζητά:
Υπεύθυνο/η Τιμολόγησης Εσωτερικού – Εξωτερικού

Είμαστε η Ioniki Sfoliata μία από τις μεγαλύτερες βιομηχανικές μονάδες παράγωγης τροφίμων στην Ελλάδα και ζητάμε για άμεση πρόσληψη στο Ωραιόκαστρο Θες/νίκης, Υπάλληλο Τιμολόγησης για Ελλάδα & Εξωτερικό για να καλωσορίσουμε στην ομάδα των Logistics μας. Η θέση δεν ανήκει στο Λογιστήριο της εταιρείας. Η θέση είναι μέρος του Supply Chain του κύκλου παραγγελιοληψία-τιμολόγηση-διακίνηση και αναφέρεται στον Logistic Manager της εταιρείας.

Περιγραφή Θέσης
Η θέση είναι υπεύθυνη για την λήψη και καταχώρηση παραγγελιών, την τιμολόγηση τους και το κύκλο παραγγελία – παράδοση. Επίσης, φροντίζει για την άμεση και αποτελεσματική εξυπηρέτηση των συναδέλφων του τμήματος Αποθήκης & Logistics. Λειτουργεί ως σημείο επαφής μεταξύ της εταιρείας και των εξωτερικών πελατών και τα καθήκοντα της περιλαμβάνουν απλές αλλά και πιο σύνθετες αρμοδιότητες.

Αρμοδιότητες Θέσης
  • Τηλεφωνική επικοινωνία με μεγάλους πελάτες (Super Market, Συνεργάτες), ενημέρωση αρμόδιων τμημάτων (αποθήκη - παραγωγή) και οδηγών.
  • Telesales κατά περίπτωση
  • Υποστήριξη Τηλεφωνικού Κέντρου (κάλυψη αδειών).
  • Λήψη, καταχώρηση και τιμολόγηση της παραγγελίας.
  • Τιμολόγηση δελτίων Χvan.
  • Τιμολόγηση δελτίων επιστροφής.
  • Τιμολόγηση παγίων & απορριμμάτων.
  • Τιμολόγηση πιστωτικών Τζίρου.
  • Τιμολόγηση πιστωτικών έκπτωσης.
  • Τριγωνική Τιμολόγηση
  • Λήψη, καταχώρηση και τιμολόγηση προσωρινής εναπόθεσης για την παρακαταθήκη σε αποθήκη συνεργάτη.
  • Έλεγχος αποθηκών παρακαταθήκης συνεργατών (επίλυση τυχόν διαφορών που υπάρχουν, εφοδιασμός αποθηκών με προϊόντα).
  • Αποστολή τιμοκαταλόγων σε συνεργασία με το Customer Care
  • Επίλυση τυχόν προβλημάτων σχετικά με τιμολογήσεις
  • Καθημερινή επικοινωνία για θέματα σχετικά με δείγματα, υπόλοιπα, έκτακτες εξυπηρετήσεις.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο τριτοβάθμιας σχολής
  • Επιθυμητή τουλάχιστον 3 έτη εργασιακή εμπειρία σε θέση Τιμολόγησης, Εξυπηρέτησης Πελάτη ή άλλη διοικητική θέση ανάλογης ευθύνης.
  • Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ, συστήματος ERP & MS Office.
  • Γνώση Αγγλικά ή/και Γερμανικά

Επιθυμητά Προσόντα

  • Προσωπικότητα με ενθουσιασμό.
  • Διάθεση εκμάθησης Βασικών Γνώσεων Marketing & Customer Care
  • Συνέπεια στην ποιότητα η οποία ακολουθεί τα υψηλά εταιρικά Standards
  • Προσαρμοστικότητα.
  • Προσοχή στην λεπτομέρεια και να προβάλει κουλτούρα υψηλών προδιαγραφών και απαιτήσεων
  • Ικανότητα εργασίας σε καταστάσεις πίεσης
  • Οργανώνεις άριστα τις καθημερινές εργασίες.
  • Είσαι άτομο ευγενικό και ευέλικτο ακόμα και στα δύσκολα.
  • Έχεις ιδέες και κάνεις προτάσεις για νέα συστήματα ή διαδικασίες.
  • Παίρνεις πρωτοβουλίες στην επίλυση προβλημάτων
  • Λειτουργείς με ψυχραιμία σε κρίσιμες καταστάσεις.
  • Έχεις επινοητικότητα, δυνατότητα ευελιξίας, διαπραγμάτευσης, ευχέρεια λόγου.
  • Να προσανατολίζεσαι στην άψογη εξυπηρέτηση του πελάτη.

Παροχές

  • Δυναμικό περιβάλλον εργασίας
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Ετήσιο Μικτό Μισθό έως €15.000 Gross για την/ον κατάλληλη/ο υποψήφια/ο
  • Παροχή ιδιωτικής ασφάλισης
  • Σταθερό ωράριο εργασίας Δ-Π
  • Ευκαιρίες ανάπτυξης και εξέλιξης σε ένα καινοτόμο και ταχύτατα αναπτυσσόμενο οργανισμό
  • Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον που βασίζεται στην αξιοκρατία και τη σταθερότητα
  • Ευκαιρίες Εξέλιξης
Παρακαλούμε να σιγουρευτείτε ότι κατέχετε τα απαραίτητα προσόντα.

Ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον σας να εργαστείτε στην Ιωνική Σφολιάτα.

Λόγω του μεγάλου όγκου βιογραφικών μόνο οι πετυχημένοι/ες υποψήφιοι/ες θα λάβουν απάντηση πρόσκλησης.

Ίσες Ευκαιρίες
Η Ιωνική Σφολιάτα διασφαλίζει ίσες ευκαιρίες, ίση μεταχείριση και πρόσβαση για όλους τους υποψηφίους, ανεξαρτήτως φύλου, ηλικίας, αναπηρίας, θρησκείας ή πεποιθήσεων, πολιτικών ή άλλων φρονημάτων, εθνοτικής ή κοινωνικής προέλευσης, οικογενειακής κατάστασης ή σεξουαλικού προσανατολισμού.