Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

30/3/2024

Guest Relation - Rhodes

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη RODOS MARIS | ΡΟΔΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Πρωτοπορώντας τα τελευταία 45 χρόνια, ο Όμιλος Mitsis είναι η μεγαλύτερη ιδιόκτητη ξενοδοχειακή αλυσίδα στην Ελλάδα, καθοδηγούμενος από την πελατοκεντρική του φιλοσοφία, την οικογενειακή φροντίδα και την αυθεντική ελληνική του ταυτότητα.
Με 22 ξενοδοχεία, 6.466 δωμάτια και 5.000 εργαζόμενους σε Αθήνα, Κρήτη, Καμένα Βούρλα, Κω, Ρόδο και Σαντορίνη, ο Όμιλος προσφέρει ένα πλούσιο μείγμα φιλοξενίας με εξαιρετικές υπηρεσίες, μοναδικές τοποθεσίες, άψογες εγκαταστάσεις, εκλεπτυσμένη γαστρονομία και ένα ευρύ φάσμα επιλογών και εμπειριών στους πελάτες του.
Μέσα από ένα οικογενειακό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας μεταμορφώνουμε κάθε επισκέπτη μας σε επίτιμο φιλοξενούμενο, προσφέροντας αξέχαστες αναμνήσεις ζωής!

Ο Όμιλος Mitsis προσφέρει νέες θέσεις εργασίας στο ξενοδοχείο Rodos Maris στη Ρόδο:

Περιοχή: Ρόδος, Rodos Maris
Τύπος Απασχόλησης: Εποχική / Πλήρης
Ref: HO / GURER

Σκοπός

Ως Guest Relation θα παρέχετε υπηρεσίες στο χώρο της ρεσεψιόν σύμφωνα με τα πρότυπα του Ομίλου, θα διατηρείτε καθαρό και τακτοποιημένο το χώρο εργασίας και θα βρίσκεστε σε διαρκή επικοινωνία με τον άμεσα προϊστάμενο σας και τον Γενικό διευθυντή για την επίλυση τυχόν προβλημάτων.

Αρμοδιότητες:

  • Εξυπηρετεί φιλοξενούμενους για τυχόν προβλήματα
  • Διαχειρίζεται τυχόν παράπονα φιλοξενουμένων
  • Παρέχει γραμματειακή υποστήριξη
  • Διαχειρίζεται ηλεκτρονική αλληλογραφία
  • Επικοινωνεί άμεσα με τον προϊστάμενο για επίλυση προβλημάτων

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα Προσόντα:
  • Τουριστική εκπαίδευση/δίπλωμα/ Πτυχίο/ Σπουδές θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Εμπειρία σε 2+ έτη σε αντίστοιχο τμήμα, ιδανικά σε 5* ξενοδοχειακό περιβάλλον
  • Γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Γνώση της γερμανικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση ξενοδοχειακού προγράμματος Protel
  • Άριστη γνώση Η/Υ (Word, Excel)
Δεξιότητες
  • Επαγγελματισμός, Αξιοπιστία & Υπευθυνότητα
  • Ενσυναίσθηση
  • Προσαρμοστικότητα
  • Συνεργασία & Ομαδικότητα

Παροχές

Τι προσφέρουμε
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Μεταβλητό Bonus επίτευξης μηνιαίων στόχων
  • Εργασία σε έναν οικογενειακό όμιλο με ανθρωποκεντρική προσέγγιση και σεβασμό προς το περιβάλλον και την κοινωνία
  • Διαρκή & εξατομικευμένη εκπαίδευση
  • Προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης σε έναν συνεχώς αναπτυσσόμενο όμιλο
  • Διαμονή με συγκατοίκηση
  • Πλήρης Διατροφή
Δημιούργησε την δική σου επαγγελματική ιστορία #createyourcareerstory και γίνε μέλος μιας ομάδας 5.000 μελών στα Mitsis Hotels!

Για όλες τις αιτήσεις και τα στοιχεία που θα υποβληθούν, θα τηρηθεί απόλυτη εμπιστευτικότητα.

Μπορείς να μάθεις περισσότερες πληροφορίες για τον όμιλο Mitsis ακολουθώντας τα παρακάτω link :