Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

9/6/2021

Retail Area Manager

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΑΘΉΝΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Ακολουθείς τις νέες τάσεις της αγοράς και σου αρέσει η μόδα;

Είσαι επικοινωνιακός με εξαιρετικές οργανωτικές δεξιότητες και εμπειρία στο χώρο της ένδυσης και των υποδημάτων;

Επιθυμείς να εργασθείς σε μια δυναμικά εξελισσόμενη εταιρεία και να εξελιχθείς επαγγελματικά απογειώνοντας την εμπειρία σου στο χώρο των πωλήσεων;

Εάν είσαι έτοιμος να κάνεις το επόμενο βήμα στη καριέρα σου, τότε η θέση Retail Area Manager είναι για σένα!

Απαραίτητα Προσόντα

Τα καθήκοντα της θέσης του Retail Area Manager είναι:
  • Τήρηση και εφαρμογή στρατηγικών και διαδικασιών για την καλύτερη επίτευξη στόχου των καταστημάτων
  • Επίβλεψη και βελτιστοποίηση των διαδικασιών και των επιδόσεων του προσωπικού
  • Επίβλεψη των λειτουργικών διαδικασιών των καταστημάτων
  • Επίλυση ζητημάτων και αξιολόγηση των επιδόσεων των εργαζομένων
  • Εξασφάλιση της ομαλής λειτουργίας των καταστημάτων
  • Παροχή εξαιρετικής ποιότητας εξυπηρέτησης πελατών
  • Επικοινωνία με προμηθευτές και συνεργάτες
  • Υποστήριξη στη δημοσιονομική διαχείριση των καταστημάτων για την εξασφάλιση κερδοφορίας και τη διατήρηση του προϋπολογισμού
  • Συνεχής συνεργασία και αναφορά στον Εμπορικό Διευθυντή
Ο ιδανικός υποψήφιος για τη θέση του Retail Area Manager θα πρέπει να διαθέτει:
  • Πτυχίο ΑΕΙ Οικονομικών Επιστημών/ Διοίκησης Επιχειρήσεων ή σε συναφές αντικείμενο
  • Τουλάχιστον 3-4 χρόνια εργασιακή εμπειρία σε αντίστοιχη θέση
  • Αντίληψη των τάσεων της συγκεκριμένης αγοράς
  • Εμπειρία στην αξιολόγηση του προσωπικού
  • Εξαιρετική γραπτή και προφορική επικοινωνία στα ελληνικά και τα αγγλικά
  • Εξαιρετικές δεξιότητες πληροφοριακών συστημάτων και προγραμμάτων MS Office
  • Οργανωτικές και ηγετικές δεξιότητες
  • Λήψη αποφάσεων και ικανότητα επίλυσης προβλημάτων

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει για τη θέση του Retail Area Manager τα παρακάτω:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Εξαιρετικό εργασιακό περιβάλλον
Αν είσαι έτοιμος να κάνεις το επόμενο βήμα στη καριέρα σου, κάνε αίτηση τώρα!

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τη θέση του Retail Area Manager μπορείς να επικοινωνήσεις με την Tzina Vamvatsikou στο +30 2166001356 #salesjob

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.