Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

08/01/2020

Μηχανικός Πωλήσεων

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εργαστήριο με αντικείμενο τη διακρίβωση (calibration) οργάνων μέτρησης επιθυμεί να προσλάβει Μηχανικό Πωλήσεων με έδρα τη Θεσσαλονίκη.

Αρμοδιότητες:

  • Διαχείριση & ανάπτυξη πελατολογίου
  • Προώθηση των υπηρεσιών διακρίβωσης (calibration)
  • Κλείσιμο συμφωνιών
  • Διενέργεια παρουσιάσεων σε πελάτες
  • Επίτευξη & διατήρηση υψηλού επιπέδου ικανοποίησης πελατών
  • Ανάλυση της αγοράς και εντοπισμός των εν δυνάμει πελατών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Τεχνικό background (Απόφοιτος Θετικής/Τεχνολογικής κατεύθυνσης ΑΕΙ/ΤΕΙ/Πολυτεχνείου)
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 έτη στον τομέα των πωλήσεων
  • Άριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας
  • Επιθυμητή η γνώση & εμπειρία σε συστήματα και πρότυπα διαπίστευσης/διακρίβωσης/πιστοποίησης (ISO.EN,DIN κλπ.)
  • Εξοικείωση στη χρήση Η/Υ και internet
  • Δίπλωμα οδήγησης ΙΧ
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άνδρες)

Παροχές

  • Εξαιρετικό περιβάλλον εργασίας
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης