Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

7/3/2024

E Commerce Manager

Digital Marketing - Ecommerce - Design

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

      Η  Marmalady Clothing Bar  αναζητά  υποψήφιο/α για την στελέχωση της  θέσης "E Commerce Manager"

                                 Κύριες και επιμέρους επαγγελματικές εργασίες/καθήκοντα :

  •   Ανάπτυξη και εφαρμογή στρατηγικών για την ενίσχυση των πωλήσεων ηλεκτρονικού εμπορίου
  •  Έρευνα  ανάλυση αγοράς-ανταγωνισμού
  •  Σχεδιασμός & υλοποίηση προτάσεων ψηφιακού μάρκετινγκ που επηρεάζουν τους καταναλωτές στο ηλεκτρονικό εμπόριο
  •  Γνώση και διατήρηση εργαλείων αναφοράς που παρακολουθούν τις πωλήσεις και τις βασικές μετρήσεις απόδοσης - Διασφάλιση της επίτευξης όλων των στόχων που έχουν ανατεθεί
  •  Ανάπτυξη ,οργάνωση & συντονισμός εργασιών με εξωτερικούς συνεργάτες & εσωτερικά τμήματα της εταιρείας
  •  Πρόβλεψη & εκτέλεση προϋπολογισμού για την καλύτερη απόδοση του e-shop
  •  Σχεδιασμός εταιρικής κ εμπορικής ανάπτυξης
  •  Σύνταξη και επικοινωνία εμπορικών reports (αγορά, πωλήσεις, κερδοφορία, προμηθευτές, προωθητικές ενέργειες, κ.α.)
  •  Θα είναι επικεφαλής της ανάπτυξης της πλατφόρμας e shop και της ενοποίησης ERP σε συνεργασία με εξωτερικούς συνεργάτες και εσωτερικές ομάδες
  •  Παρακολούθηση ανάλυση κ πρόβλεψη google ads meta ads

Απαραίτητα Προσόντα

  •  Πτυχίο ΑΕΙ στη Διοίκηση Επιχειρήσεων - Μάρκετινγκ
  •  2ετη εμπειρία στην ανάπτυξη διαδικτυακών πωλήσεων
    και στην εφαρμογή ολοκληρωμένων σχεδίων δράσης μάρκετινγκ
  •  Εμπειρία Google Ads / meta Ads / Seo
  •  Εμπορική, μεθοδική και στρατηγική αντίληψη
  •  Ικανότητα να αναλύει και να συνθέτει στοιχεία από διαφορετικές πηγές (πωλήσεις, feedback πελάτη, στοιχεία αγορά)
  •  Αναπτυγμένες επικοινωνιακές δεξιότητες
  •  Άριστες οργανωτικές δεξιότητες
  •  Άριστη γνώση του Microsoft Office και ιδιαίτερα της εφαρμογής Microsoft Excel

Παροχές

  • Πλήρης απασχόληση
  • Συνεχής υποστήριξη & εξέλιξη
  • Σύγχρονο περιβάλλον εργασίας
  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών