Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

1/6/2023

ΑΠΟΘΗΚΑΡΙΟΣ - LOGISTICS

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΣΧΗΜΑΤΑΡΙ | ΣΧΗΜΑΤΑΡΙ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

H DIMKAT Construction εταιρεία ανάληψης και υλοποίησης Ενεργειακών, Τηλεπικοινωνιακών & Ηλεκτρομηχανολογικών έργων που δραστηριοποιείται για περισσότερα από 11 χρόνια στον κλάδο της, ενδιαφέρεται να προσλάβει άμεσα Υπεύθυνο Αποθήκης για τα γραφεία της στο Σχηματάρι.

Γενικά καθήκοντα
Η θέση αναφέρεται στον Υπεύθυνο Αποθήκης και Προμηθειών.
Είναι υπεύθυνος για:
• την παραλαβή από προμηθευτές, την αποθήκευση και την παράδοση στην παραγωγή α’ υλών και υλικών την παραλαβή από προμηθευτές και υπεργολάβους και την αποθήκευση προϊόντων εμπορίας ή ημιτελών προϊόντων παραγωγής
• την παραλαβή από την παραγωγή, τη συσκευασία αποθήκευσης και την αποθήκευση των ετοίμων προϊόντων της εταιρείας
• την εκτέλεση των παραγγελιών πελατών, η οποία περιλαμβάνει την τελική συσκευασία, την φόρτωση και την αποστολή προϊόντων της εταιρείας και προϊόντων εμπορίας.
• Προβαίνει σε ποιοτικό και ποσοτικό έλεγχο της κάθε παραλαβής και ενημερώνει τον προϊστάμενό του για οποιαδήποτε σχετικό πρόβλημα προκύψει.
• Είναι υπεύθυνος/η για την ταξινόμηση και τοποθέτηση των ειδών στους προβλεπόμενους τακτοποιημένους αποθηκευτικούς χώρους, λαμβάνοντας υπόψη την ταχύτητα κυκλοφορίας τους.
• Σε περίπτωση που τα είδη δε φέρουν σήμανση, τα ταυτοποιεί όπως προδιαγράφεται. Φροντίζει, ώστε όλα τα είδη να φέρουν κατάλληλη σήμανση.
• Ελέγχει σε τακτά χρονικά διαστήματα την επάρκεια σε αποθέματα και ενημερώνει τον προϊστάμενό του όταν τα αποθέματα προσεγγίσουν το στοκ ασφαλείας.
• Φροντίζει για την τάξη και την καθαριότητά των αποθηκευτικών χώρων της εταιρείας.
• Φροντίζει για τον έλεγχο, τη διαλογή και την ταυτοποίηση («μη συμμορφούμενα») των ακατάλληλων προϊόντων, είτε αυτά προέρχονται από προμηθευτή, είτε από την παραγωγή.
• Μεριμνά για την ορθή εκτέλεση των παραγγελιών πελατών, τις οποίες ελέγχει ποιοτικά και ποσοτικά, πριν από την συσκευασία μεταφοράς και φόρτωσή τους.
• Φροντίζει για την παραλαβή και παράδοση στον μεταφορέα των συνοδευτικών παραστατικών αποστολής αγαθών.

Απαραίτητα Προσόντα

• 2+ έτη εμπειρία σε ανάλογη θέση
• Επάρκεια χρήσης Η/Υ
• Βασική γνώση αγγλικών
• Εργατικότητα και υπευθυνότητα, οργανωτικές και διαχειριστικές ικανότητες

Παροχές

• Ασφάλιση
• Συνεχής εκπαίδευση
• Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
• Προοπτικές εξέλιξης
• ΄Αμεση πρόσληψη

Σχέση εργασίας
• Full time