Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

18/01/2021

Διαχειριστής ΙΤ

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΒΙ.ΠΕ ΣΙΝΔΟΥ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Βιομηχανία πλαστικών Palaplast A.E. αναζητά ένα άτομο για τη στελέχωση της θέσης του Διαχειριστή ΙΤ:

Περιγραφή Θέσης
• Συστηματικός έλεγχος της ορθής λειτουργίας των πληροφοριακών συστημάτων
• Συντήρηση των μηχανημάτων ηλεκτρονικών υπολογιστών (Server, Desktops, Laptops), των περιφερειακών μονάδων και της δικτυακής υποδομής τους
• Επίλυση προβλημάτων αποκατάστασης ορθής λειτουργίας του Λογισμικού των Η/Υ και του Server
• Συμμετοχή στην ανάπτυξη του ERP συστήματος
• Βελτιστοποίηση διαδικασιών και της απόδοσης των συστημάτων πληροφορικής
• Οργάνωση / παροχή τεχνικής υποστήριξης στους χρήστες της εταιρίας
• Καταγραφή οδηγιών και διαδικασιών που αφορούν στο τμήμα μηχανογράφησης
• Εκπαίδευση των χρηστών στα πληροφοριακά συστήματα
• Έρευνα αγοράς και παραγγελιών για τις ανάγκες του τμήματος
• Επίβλεψη εργασιών στους χώρους της εταιρίας
• Τήρηση πολιτικών ασφαλείας (info sec) της εταιρίας
• Επικοινωνία με εξωτερικούς συνεργάτες για επίλυση τεχνικών θεμάτων
• Διαχείριση και επίβλεψη λειτουργίας δικτύων και δικτυακών υπηρεσιών / συσκευών
• Διαχείριση των δικαιωμάτων πρόσβασης χρηστών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο στην Πληροφορική ελληνικού ή ξένου ιδρύματος ανώτατης εκπαίδευσης (ΑΕΙ / ΤΕΙ)
  • Γνώση συστημάτων Microsoft Server, Hyper V Cluster
  • Εμπειρία στη διαχείριση MS / MY SQL Servers
  • Εξοικείωση με antivirus, back-up software technologies και firewalls
  • Γνώση συστημάτων ERP και εμπειρία σε παραμετροποίηση ERP (κατά προτίμηση ENTERSOFT)
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 4 χρόνων σε αντίστοιχη θέση
  • Όρεξη, οργάνωση, υπευθυνότητα και ομαδικό πνεύμα

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Σύγχρονο και ανθρωποκεντρικό εργασιακό περιβάλλον
  • Προοπτικές συνεχούς εξέλιξης και εκπαίδευσης