Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
30/04/2024

Μηχανολόγος μηχανικός - Customer Support & Order Administration

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η εταιρεία Savvakis Woodworking Solutions, αναζητά για το τμήμα after sales support:

Μηχανολόγο Μηχανικό ή πτυχίο άλλης τεχνικής κατεύθυνσης

Περιγραφή θέσης εργασίας:

  • Καθημερινή ενασχόληση σε ολόκληρο το φάσμα παραγγελιοληψίας ανταλλακτικών της εταιρείας
  • Τηλέ-διάγνωση και αναζήτηση ανταλλακτικών με ανάγνωση μηχανολογικού και ηλεκτρολογικού σχεδίου
  • Υποστήριξη πελατών σε θέματα after-sales service διασφαλίζοντας τη σωστή καταγραφή δεδομένων ενώ παράλληλα απαντώντας σε τυχόν ερωτήματα τεχνικά φύσης
  • Ορθή εισαγωγή δεδομένων στο ERP της εταιρείας (τιμές, ποσότητες, ημερομηνίες, δεδομένα πελατών και εταιρείας κ.λ.π.).
  • Σύνταξη προσφορών και follow-up των υποθέσεων σας
  • Προληπτική επικοινωνία με πελάτες προκειμένου να εξασφαλιστεί η ικανοποίηση τους
  • Στενή συνεργασία με την υπόλοιπη ομάδα
  • Καθημερινή επικοινωνία με προμηθευτές εξωτερικού για παραδόσεις και τεχνικά θέματα
  • Υποστήριξη στην καθημερινή λειτουργία του γραφείου

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Μηχανολόγου Μηχανικού Α.Ε.Ι ή Τ.Ε.Ι ή πτυχίο άλλης τεχνικής κατεύθυνσης
  • Εμπειρία 1-2 ετών σε σχετικό τομέα θα εκτιμηθεί αλλά δεν είναι απαραίτητη
  • Ισχυρή γνώση υπολογιστών και χρήση Google Workspace
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής Γλώσσας
  • Επιθυμία και διάθεση για εκπαίδευση σε νέες τεχνολογίες
  • Διάθεση για συνεργασία ως μέλος ομάδας προς την επίτευξη κοινών στόχων
  • Συνεργατική και εστιασμένη στη λύση προσέγγιση με ισχυρές δεξιότητες γραπτής και προφορικής επικοινωνίας
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
  • Δίπλωμα αυτοκινήτου

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Επαγγελματική εξέλιξη

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.